Czy jesteś gotowy na powrót do szkoły? [QUIZ]

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17: kiedy jest? Sprawdź datę pierwszego dnia szkoły i dowiedz się, czy jesteś gotowy na powrót do szkolnej ławki. Im więcej punktów, tym lepiej.

Pierwszy dzień roku szkolnego 2016/17 wypada już za kilka dni. Uczniowie cieszą się ostatnimi chwilami letniej swobody. Już za moment czeka ich powrót do lekcji, prac domowych i wczesnego wstawania, którego tak bardzo nie lubią. Będą też zmiany w strukturze systemu edukacyjnego. Co się zmieni? Od września zniesiony zostanie obowiązek szkolny dla 6-latków, więc rodzice sami będą mogli zdecydować, czy posyłają dziecko do pierwszej klasy. Oprócz tego, pierwszy dzień roku szkolnego 2016/17 przyniesie zmiany takie jak likwidacja testu w podstawówkach oraz... powrót drożdżówek do szkolnych sklepików. Rozpoczną się także intensywne prace nad przywróceniem 4-letnich liceów oraz stopniowym wycofaniem gimnazjów.

Kalendarz dni wolnych w roku szkolnym 2016/2017

Kiedy pierwszy dzień szkoły 2016?

Nim nastąpią wszystkie zapowiadane zmiany, uczniowie stawią się w szkołach na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2016/17. Kiedy to nastąpi? Pierwszy dzień szkoły wypada - jak zwykle - 1 września. Tym razem będzie to czwartek a zajęcia ruszą następnego dnia. Na szczęście potem znowu weekend!

Dla wszystkich uczniów, którzy przygotowują się na powrót do szkoły, mamy specjalny quiz. Sprawdź, czy jesteś gotowy/gotowa na nowy rok szkolny!

Im więcej odpowiedzi poprawnych, tym lepiej jesteś przygotowany/przygotowana.

Czy jesteś gotowy na powrót do szkoły?

Rozwiąż QUIZ
pierwszy dzień roku szkolnego
Więcej: