Rudi Schuberth ma zaawansowaną cukrzycę. Traci przez to wzrok

Rudi Schuberth przyznał w rozmowie z „Super Expressem", że choruje na zaawansowaną cukrzycę. Wokalista zdradził, że w październiku zeszłego roku z powodu tej choroby trafił na oddział intensywnej terapii. Cukrzyca spowodowała u niego poważne problemy ze wzrokiem.

Rudi Schuberth o  tym, że jest chory na cukrzycę, dowiedział się dopiero wtedy, gdy choroba była już w mocno zaawansowanym stadium. – Myślałem, że jestem niezniszczalny i w związku z tym nie dotyczy mnie coś takiego. Zwłaszcza że co jakiś czas robiłem badania krwi i wszystko było OK. A jak wszystko jest OK, to człowiek bada się rzadko, sporadycznie – powiedział szczerze w rozmowie z dziennikiem. Gdy w końcu lekarze zbadali mu cukier, w glukometrze zabrakło skali. Satyryk i piosenkarz trafił wtedy prosto na OIOM.

– Niestety, popsuł mi się wzrok. Ta wada się zmienia, soczewka puchnie podczas cukrzycy. Gdy się zmienia ilość cukru, zmienia się widzenie – dodał były prowadzący „Śpiewające Fortepiany" w rozmowie z gazetą. Teraz wokalista musi bardzo pilnować diety i regularnie uprawiać sport. Jak czytamy w „SE", przez półtora miesiąca udało mu się zrzucić już dziesięć kilogramów.

Miejmy nadzieję, że wokalista szybko wróci do zdrowia. Życzymy mu tego z całego serca.

Radio ZET/SI