Centymetry dzieliły go od śmierci. Wszystko dla idealnego zdjęcia [WIDEO]

Czego się nie zrobi, żeby mieć idealne zdjęcie? Poza cierpliwością i szczęściem nieraz trzeba zaryzykować życiem. Podobnie było w przypadku turysty, który za wszelką cenę chciał uwiecznić nisko przelatujący samolot na wyspie Saint-Barthélemy. 

Jedną z atrakcji turystycznych na wyspie Saint-Barthélemy w Małych Antylach na Karaibach jest lotnisko. Samoloty lądują tuż za wzgórzem. Na stoku ustawiają się turyści, a tuż nad ich głowami przelatują maszyny. Niewielki port lotniczy położony w miejscowości St John jest, według History Channel, jednym z najbardziej niebezpiecznych lotnisk na świecie. Mogą na nim lądować piloci, którzy są odpowiednio przeszkoleni. 

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie nakręcone w technice 360 stopni. Oglądając je, masz wrażenie, jakbyś był na miejscu. Turystę od przelatującego samolotu dzieliła niewielka odległość. 

Nie tylko na Saint-Barthélemy można z bliska oglądać lądujące maszyny. Najbardziej popularnym lotniskiem wśród turystów jest port lotniczy Princess Juliana na Sint Maarten. Tam można podziwiać zbliżające się do pasa startowego ogromne samoloty pasażerskie.

Jak zrobić dobre zdjęcie?

Idealna fotografia nie tylko wymaga ryzyka, ale nieraz i cierpliwości. Szkocki fotograf przyrody Alan McFadyen zawsze marzył o tym, żeby wykonać unikalne zdjęcie zimorodka. Po zrobieniu ponad 700 tys. ujęć, w końcu przyszedł upragniony sukces. Szkot uchwycił ptaka w idealnym momencie, gdy ten poluje na ryby. Mężczyzna czekał na idealne zdjęcie aż 6 lat

Poza cierpliwością potrzebne jest również szczęście. Martinowi Le-Mayowi z Wielkiej Brytanii udało uwiecznić ciekawą scenę. Na zdjęciu młoda łasica atakuje dzięcioła w locie. Brytyjczyk opisał tę scenę jako walkę o przetrwanie ptaka. Brytyjczyk zrobił to zdjęcie w londyńskim parku, gdy wybrał się na spacer z żoną. Gdy tylko Martin zauważył ptaka, wyciągnął lornetkę i kamerę. Dzięcioł zachowywał się dziwnie, ale Brytyjczyk skorzystał z okazji i szybko pstryknął fotkę. 

Radio ZET/MB

Więcej: