Scania stworzyła zegar z ciężarówek

Pomysłowi Szwedzi podjęli się wymagającego zadania, jakim było stworzenie zegara przy pomocy ciężarówek.

Scania chce tym samym pokazać światu, że dzięki modelom jej marki firmy są w stanie realizować swoje zadania, czyli dojeżdżać na czas we właściwe miejsce. Marka postanowiła, że stworzy zegar przy wykorzystaniu 14 ciężarówek, który będzie wskazywać właściwą godzinę – co do sekundy – przez 24 godziny.

Do tego celu wynajęto opuszczone lotnisko oraz zaprzęgnięto do pracy 90 kierowców. Każdą ciężarówkę skrupulatnie przygotowano do ściśle wyznaczonego dla niej zadania. Kierowcy siedzący za ich sterami musieli utrzymywać wskazaną i jednostajną prędkość, zużywając przy tym jak najmniej paliwa. Takie działanie miało zapobiegać wystąpieniu niespodziewanych postojów.

Nad kierowcami pieczę sprawowali pracownicy Scania Fleet, nadzorujący przedsięwzięcie. Bacznie obserwowali z wieży kontrolnej to, co się dzieje na „placu boju”. Monitorowali w czasie rzeczywistym stan każdego z pojazdów. Dzięki temu, mogli przeciwdziałać wystąpieniu jakichkolwiek nieprawidłowości.

Przykład Scanii pokazuje, że trud i wysiłek włożony w żmudne przygotowania do bardzo odważnego projektu, opłacają się. Zegar chodził przez 24 godziny, precyzyjnie wskazując godzinę co do sekundy.

Więcej: