Słoń z ogonem wiewiórki zamiast z trąbą? Niezwykła kampania o transplantacji [WIDEO]

Jak namówić Japończyków do oddawania swoich narządów? Pewna agencja reklamowa wpadła na niezwykły pomysł, który bezpośrednio pokazuje, że przeszczep jest jedyną szansą na drugie życie. 

Transplantacja w Japonii to bardzo trudny temat. Dziwne jest, że kraj tak rozwinięty technologicznie, przeprowadza tak mało operacji przeszczepu narządów. Winę za to ponosi dominująca w Japonii religia oraz prawo, które do niedawno pozwalało na przeszczep tylko w przypadku, kiedy pacjent był w stanie śmierci mózgowej i posiadał pisemną zgodę swoją i rodziny. W 2015 roku wprowadzono ustawę, która ułatwia proces transplantacji. Mimo to, w Japonii w dalszym ciągu brakuje dawców narządów. 

Agencja reklamowa Dentsu postanowiła zwiększyć świadomość ludzi na temat transplantacji i rozpoczęła projekt „Second life toy”. Firma naprawia stare, zniszczone pluszaki, dając im tym samym drugie życie. Ma to zwiększyć świadomość, że przeszczep jest jedyną szansą na życie.

Powstało wiele kampanii reklamowych, które namawiają do złożenia oświadczenia woli. Dawca.pl wraz z Projekt.PR i Wytwórnią Filmów Kalina stworzyli nietypowy, bo groteskowy spot o transplantacji organów. Daje do myślenia. 

Chcesz podpisać oświadczenie woli? Sprawdź, o czym warto wiedzieć, przed podpisaniem dokumentu

Radio ZET/MB

Więcej: