To miało być zwykłe selfie z noworodkiem, a wywołało burzę na Instagramie

Konto Chontel Duncan obserwuje na Instagramie prawie pół miliona osób. Modelka i trenerka personalna właśnie urodziła pierwsze dziecko. Kobieta pochwaliła się zdjęciem, na którym, zdaniem części internautów, naraziła zdrowie synka na szwank.

Jeremiah ma dopiero kilka tygodni, a już doczekał się sporej grupy wielbicieli. Chontel Duncan zbiera od fanów liczne gratulacje. Młoda mama publikuje zdjęcia noworodka na Instagramie. Szczególnie jedna z fotografii zdobyła w sieci dużą popularność.

Pojawiły się komentarze, że australijska piękność bardziej skupia się na zrobieniu ładnego selfie niż zdrowiu dziecka. Kobiety zauważyły, że główka malca nie jest podtrzymywana, co w przypadku opieki nad noworodkiem jest bardzo niebezpieczne.

Chontel zdenerowały te złośliwe uwagi. Postanowiła zabrać głos i odeprzeć zarzuty, jakie stawiają jej „przemądrzałe” internautki.

"

Nie zamierzam być miła, skoro w poniżający sposób próbujecie mnie edukować w temacie bezpieczeństwa lub wymądrzając się odnośnie moich intencji jako świeżo upieczonej mamy. Jak już wcześniej  wyjaśniłam, Miah na sekundę podniósł głowę, co zostało uwiecznione na zdjęciu, po czym z powrotem położył ją na mojej piersi – napisała trenerka.

"

Na koniec dodała ostro, że jeśli ktoś nie lubi jej profilu, to może przestać go obserwować. I opublikowała zdjęcie zrobione tuż po tym, jak synek uniósł główkę.

Nierozważna mama?

Chontel Duncan stała się antybohaterką internautów jeszcze w okresie ciąży. Ludzie prześcigali się w negatywnych komentarzach pod zdjęciami, na których Australijka ćwiczy na siłowni będąc w 6. miesiącu ciąży.

Fala hejtu, która zalała jej konto, sięgnęła zenitu miesiąc przed porodem. Australijka również wtedy nie zrezygnowała z treningu, co zostało skrytykowane jako bezmyślne i samolubne zachowanie przyszłej mamy.

Na nic zdały się tłumaczenia modelki, że jeżeli płód rozwija się prawidłowo, a stan zdrowia matki oraz dziecka monitoruje ginekolog, to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zaprzestać treningu. Poza tym to specjalista podejmuje decyzję o rodzaju uprawianej aktywności fizycznej matki.

Radio ZET/SJ

Więcej: