Sennik: ciąża. Co znaczy, kiedy się śni?

Co znaczy, kiedy śni się nam ciąża? Symbol ten może mieć bardzo wiele znaczeń – pozytywnych i negatywnych. Sprawdzamy, co oznacza ciąża we śnie.

Ciąża to symbol, który pojawia się w marzeniach sennych wielu osób – i nie tylko kobiet. We śnie w ciąży mogą być zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W każdym przypadku to, kto jest w ciąży lub kto rodzi dziecko (a nawet czy są to narodziny dziewczynki, czy chłopca) ma decydujące znaczenie o interpretacji snu.

Ciąża we śnie – znaczenie

Na ogół, kiedy śni się nam ciąża, jest to symbol pozytywny, radosny. Zapowiada on zmiany, które dokonają się w życiu i które będą tylko naszą zasługą. Tak jak ciąża u człowieka trwa, dojrzewa przez 9 miesięcy, tak we śnie ciąża symbolizuje plan, zamysł, który dojrzewa In który chcemy zrealizować. Jeśli we śnie widzimy kogoś w ciąży, to po prostu dobry sygnał, który zapowiada szczęście materialne.

Jeśli przyśni Ci się ciąża, to zastanów się czy właśnie nie nadchodzi dobry moment do wprowadzenia zmian, które zawsze chciałeś/chciałaś wprowadzić w życie. Kiedyś się nie udało, może tym razem?

Sennik: ciąża kobiety – co oznacza?

Jeśli kobieta śni o tym, że jest w ciąży, to powinna oczekiwać ważnych zmian w życiu. Jednak warto przyjrzeć się sytuacji ze snu, jaka dokładnie była. Może się okazać, że kobieta w ciąży we śnie czuła się np. niedostrzegana przez otoczenie. Być może jest to zapowiedź zmian, a może podpowiedź, sygnalizująca niepewność w życiu tej kobiety.

Sen o swojej własnej ciąży, która przebiega z komplikacjami, może być sygnałem jakichś trudności, z którymi nie możemy sobie poradzić. Prawdopodobnie potrzebujemy wsparcia bliskich.

Poród we śnie – co znaczy taki sen?

Bycie świadkiem czyjegoś porodu lub przechodzenie własnego porodu to najczęściej pozytywny znak. Może on zapowiadać jakiś przełom, zmiany wżyciu. Jeśli jednak jest bolesny, zapowiada niestety chorobę.

Poród – dziewczynka

Jeśli rodzi się dziewczynka, to niestety jest to zły znak. Zapowiada on ból i cierpienia, przykre zdarzenia, które mogą wkrótce nastąpić.

Poród: chłopiec

Jeśli we śnie rodzi się chłopiec, to jest to znak pozytywny, przepowiadający radość i  szczęście w życiu tego, kto śni.

Ciąża i poród we śnie niekiedy mogą mieć znaczenie pozytywne. Kiedy śnimy, że kobieta rodzi rybę, oznacza to niebezpieczeństwo nienarodzonego dziecka. Z kolei sen o urodzeniu orła jest zapowiedzią tego, że urodzi się dzielny i silny syn.

Sprawdź też, co znaczy zdrada. Sennik dla 10 najpopularniejszych symboli sennych.

Więcej: