Płacz, modlitwa i przerażający krzyk. Tak pasażerowie samolotu przeżywali silne turbulencje

Samolot lecący z Abu Dhabi do Dżakarty 45 minut przed lądowaniem wpadł w silne turbulencje. Przerażeni pasażerowie spanikowali. Na nagraniu widzimy i słyszymy, jak wystraszeni ludzie krzyczą, płaczą i modlą się o koniec tego horroru.

Tak dramatyczne chwile przeżyli w środę pasażerowie linii Eithad Airways. Przez większość lotu piloci nie napotkali żadnych komplikacji. Dopiero w ostatniej fazie lotu, przy schodzeniu do lądowania maszyna wpadła w silne i niespodziewane turbulencje.

Wstrząsy na pokładzie były tak mocne, że nad głowami pasażerów automatycznie zostały wypuszczone maski tlenowe. Wiele osób zostało zranionych w głowę bagażami podręcznymi, które wypadły ze schowków. Dodatkowo panikę potęgował płacz kobiet i krzyk spanikowanych pasażerów. To nagranie naprawdę przyprawia o ciarki…

Łącznie ucierpiało 31 pasażerów. 9 z nich i 1 członek załogi wymagało hospitalizacji. Oprócz lekkich stłuczeń część z nich doznała złamania kończyn.

Jak poinformował przewoźnik, samolot został poddany kontroli Indonezyjskiej Komisji Bezpieczeństwa Transportu. Eksperci badają szkody wewnątrz kabiny pasażerów.

Zmora miłośników latania

Turbulencje zdarzają się często i co gorsza, piloci nie zawsze mogą je przewidzieć. Dlatego tak ważne jest , by pasażerowie wszystkich linii lotniczych, niezależnie od długości trwania lotu, zapinali pasy.

One naprawdę dbają o nasze bezpieczeństwo podczas lotu, a w sytuacjach kryzysowych mogą uratować nam życie. Na własnej skórze przekonał się o tym pasażer lotu linii Thai Airways, który leciał z Dżakarty do Bangkoku. Zdjęcie zakrwawionego siedzenia, które zajmował, w błyskawicznym tempie obiegło internet.

Pasażer po wylądowaniu przeszedł badania lekarskie. Nie doznał poważniejszych obrażeń, ale ilość krwi na zdjęciu wystraszyła niejednego internautę.

Zdarzyło Wam się spanikować podczas lotu?

Radio ZET/SJ

Więcej: