Ślub z kimś zupełnie obcym. TVN kręci nowy program

Wszystko zaczęło się od słynnej „Randki w ciemno". Potem był hitowy „Rolnik szuka żony" i kontrowersyjny „Kto poślubi mojego syna". Teraz stacja TVN postanowiła pójść jeszcze o krok dalej. W nowym programie TVN dla singli...partnerów na całe życie będą dobierać eksperci, a przyszli małżonkowie poznają się dopiero w urzędzie stanu cywilnego.

Stacja TVN zrealizowała już dziesięć odcinków programu „Ślub od pierwszego wejrzenia”. Projekt, w którym nieznani sobie wcześniej uczestnicy biorą ślub, powstawał w tajemnicy od jesieni zeszłego roku. Wkrótce może trafić na antenę. Całą sprawę opisuje Business Insider Polska.

Program ma być polskim odpowiednikiem formatu znanego z Danii – „Gift Ved Første Blik...”. Jego formuła przewiduje, że nieznani sobie wcześniej uczestnicy wezmą prawdziwy ślub. Doboru drugiej połówki dokonają jednak nie sami. Tym mają zająć się eksperci, którzy połączą osoby na podstawie testów psychologicznych i rozmów z bohaterami. Co ciekawe, uczestnicy kontrowersyjnego programu poznają swoich wybranków dopiero w urządzenie stanu cywilnego. Wtedy muszą zdecydować, czy wezmą ślub. Jeśli powiedzą „tak", kamery będą śledzić losy świeżo upieczonych małżonków przez następne sześć tygodni. W tym czasie każda z par będzie musiała podjąć decyzję, czy chce wieść dalej wspólne życie, czy jednak woli się rozstać.

Jak podaje Business Insider Polska, wciąż trwają dyskusje, czy kontrowersyjny program zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku, czy emisja przeciągnie się na 2017 rok.

Duński format doczekał się także amerykańskiej wersji. Stacja FYI pokazała trzy serie programu, czwartą amerykańscy widzowie będą mogli oglądać już w tym miesiącu. Pierwsza edycja, która realizowana była w 2014 roku, skończyła się dwoma udanymi małżeństwami (oba trwają nadal). Niestety żadna z par biorących udział w drugiej i trzeciej edycji nie przetrwała próby czasu.