Rzeka w Brazylii i ryba-piła. Dosłownie, bo prosto z puszki... [WIDEO]

Zapewniamy, czegoś takiego nie widziałeś w swoim życiu. W Brazylii grupa znajomych wybrała się na ryby. Mężczyźni pili piwo, zanęcali i pilnowali spławika. Bardzo dobrze się bawili. W pewnym momencie na burcie łódki pojawiła się bardzo ciekawska i odważna ryba.

Oparła swoje płetwy o łódkę i przyglądała się wędkarzom. Jednak to nie było najbardziej zaskakujące w tym spotkaniu. Mężczyźni dla żartów zaczęli polewać ją piwem. Napój wyskokowy bardzo rybie zasmakował, bo zaczęła go pić - łyk za łykiem.

Brzmi to jak scena z kreskówki? Nic z tych rzeczy. Całe zdarzenie zostało nakręcone przez jednego z wędkarzy. Film zyskał ogromną popularność w internecie. W dziesięć dni został wyświetlony ponad 120 tys. razy

Ryba-piła, bo taki pseudonim od nas dostała, po ugaszeniu pragnienia wyjątkowo szybko wskoczyła do wody. Nic w tym dziwnego.

Alkohol zwiększa szybkość?

W 2014 roku grupa zoologów z New York University Polytechnic School of Engineering przeprowadziła eksperyment alkoholowy na rybach i okazało się, że osobniki po spożyciu są znacznie szybsze od tych „trzeźwych”. Naukowcy pod lupę wzięli zachowania dania pręgowanego. Jednej rybie z grupy podawali czysty etanol i porównywali zachowania. Okazało się, że „pijany” osobnik po podaniu jednej dawki był dwukrotnie szybszy od pozostałych. Wraz ze zwiększaniem ilości spożytego etanolu, ryba zaczynała tracić prędkość i spowalniała. A jaki był główny cel tego eksperymentu? Te badania miały pomóc zrozumieć, jak społeczne interakcje potęgują lub łagodzą negatywne skutki nadużywania alkoholu. Tu możecie zapoznać się z wynikami tych badań.

Mieliście podobne przygody? :)

Radio ZET/MB

Więcej: