Wiewiórka przyłapana na gorącym uczynku. Jej reakcja była zadziwiająca [WIDEO]

Znasz to uczucie, kiedy jesz coś, czego nie powinieneś i zostajesz na tym przyłapany? Właśnie tak poczuł się ten gryzoń, który ucztował w karmniku dla ptaków. 

Amerykanin zauważył w karmniku w swoim ogrodzie ruch. Nie siedziały w nim bynajmniej ptaki, a wiewiórka pręgowiec. Mężczyzna postanowił nagrać niespodziewanego gościa.

Reakcja zwierzaka na zbliżającego się człowieka była zadziwiająca, ale też bardzo ludzka. Obecność mężczyzny tak zaskoczyła gryzonia, że ten w jednej chwili wypluł wszystko, co miał w pyszczku - ziarenko po ziarenku. Wyglądało to tak, jakby chciał powiedzieć: "dobra, złapałeś mnie".

Różne oblicza wiewiórek

Wiewiórki kojarzą się z małymi, sprytnymi i skocznymi zwierzątkami, które mimo płochliwości, chętnie jedzą ludziom z rąk. Niedługo może to się jednak zmienić, bowiem te gryzonie mają skłonność do tyciaW Stanach Zjednoczonych zapanowała istna „epidemia” wielkich i grubych wiewiórek. Czy to efekt życia w wielkim mieście i żywienia się byle czym?

Wiewiórki mogą również zaprzyjaźnić się z człowiekiem. Przekonał się o tym pewien mieszkaniec Szczecina, który zabrał maleńka wiewiórkę do domu i zaczął się nią opiekować. Mężczyzna karmił ją kozim mlekiem, które podawał przez pipetę. 

Radio ZET/MB

Więcej: