Spacer kosmiczny online na Facebooku - miliony ludzi dały się nabrać. Ty też?

Kilka dni temu na Facebooku wrzało na temat relacji na żywo ze spaceru kosmicznego. Miliony ludzi śledziły tę eskapadę, jednak okazało się, że wszyscy dali się nabrać. Ty też oglądałeś to przedstawienie?

Relacja na żywo z wyjścia w kosmos to coś, co warto zobaczyć. Tym kierowali się organizatorzy transmisji "live" ze spaceru kosmicznego, które odbyły się wczoraj w kilku facebookowych serwisach. Podobne relacje miały miejsce w przeszłości. Organizowała je NASA. Tym razem jednak było inaczej - szczególnie że w ostatnim czasie nie pojawiały się informacje o planowanym kosmicznym spacerze. Ten drobny szczegół umknął milionom ludzi na całym świecie, którzy oglądali wczorajszą transmisję.

"Sprawa szybko się jednak wyjaśniła: o spacerze nie mówiono, bo nie miał on miejsca. Przynajmniej nie wtedy, gdy relacjonowano go na Facebooku" - komentuje Antyweb.

Stream na żywo z kosmicznego spaceru, który się nie odbył

Stream odbywał się na facebookowych serwisach, takich jak Viral USA, Interestinate, czy bardzo popularny już w Polsce Unilad. W samym tylko trzecim serwisie transmisja zdobyła 19 milionów widzów, blisko 215 tysięcy udostępnień i ponad 450 tysięcy komentarzy. Zainteresowanie ogromne. Szkoda, że to wszystko była farsa. Dlaczego? Bo okazało się, że żadnej transmisji "live" nie było, a transmitowano po prostu stare kosmiczne spacery. Co ciekawe, pokazano nawet rosyjski spacer jeszcze sprzed Olimpiady w Soczi, podczas którego kosmonauci mają ze sobą olimpijski znicz.

'"Ciekawe, ile osób patrzyło na ten gadżet i zastanawiało się, cóż to za kosmiczne narzędzie…?" - pyta Antyweb.

A Wy też oglądaliście spacer kosmiczny na Facebooku?

Więcej: