Policjant też ma uczucia. Ten spot trzyma w napięciu niczym horror…

Irlandzcy policjanci nie cieszą się zbyt dobrą opinią wśród rodaków. Nakręcili więc spot, który ma obalić stereotyp złego i skorumpowanego stróża prawa. Film zatytułowany „Jesteśmy ojcami” wystylizowano na horror. Ostatnia scena w dosyć drastyczny sposób obrazuje konieczność łączenia pracy z życiem prywatnym.

Praca policjanta nie polega tylko na wlepianiu mandatów. A tak właśnie wiele osób postrzega ten zawód. W Irlandii Północnej funkcjonariusze prawa nie cieszą się poważaniem obywateli. Często wypomina im się afery korupcyjne i inne nietyczne zachowania na służbie.

Ten spot ma ocieplić wizerunek policji na zielonej wyspie. Trwa niespełna półtora minuty, a naprawdę daje do myślenia. Bohaterami filmu jest dwóch stróży prawa i mała dziewczynka. Funkcjonariusze przeszukują dom. Widok, jaki zastał policjant na końcu filmu, może Was zszokować…

Polscy internauci doceniają dosadność kampanii. Wielu widzów opisuje w komentarzach trud pracy policjanta, który nieraz ociera się o makabryczne widoki.

Reklama może złamać stereotyp?

Złamać stereotyp – taki cel postawili przed sobą twórcy polskiej kampanii. Portal rekrutacyjny sprawniwpracy.pl chce zmienić podejście pracodawców do osób niepełnosprawnych i uelastycznić rynek pracy. Nakręcił więc groteskowy spot

Niewidomy prowadzi wóz strażacki, mężczyzna na wózku inwalidzkim walczy z wężem strażackim, a głuchoniemi nie reagują na wyjący alarm. O co chodzi? Bohaterom spotu brak predyspozycji do tego rodzaju pracy, ale i tak dają z siebie wszystko. Przekaz kampanii jest bardzo klarowny: osoby z niepełnosprawnością chcą pracować zgodnie ze swoim wykształceniem i kompetencjami.

Widzom bardzo spodobało się to groteskowe podejście do niepełnosprawności.

A Wy co sądzicie o zawodzie policjanta?

Radio ZET/SJ

Więcej: