Internauci pokochali tę kobietę. Spełniła marzenie autystycznej dziewczynki [ZDJĘCIE]

Sprzedawczyni w brytyjskim supermarkecie spełniła marzenie autystycznej dziewczynki. Zrobiła to tylko dlatego, żeby pomóc Amandzie Wilkins uspokoić dwie autystyczne córki, które chwilę wcześniej wpadły w panikę. 

Mama autystycznych dziewczynek opublikowała na fanpage'u sklepu Morrisons bardzo poruszający post. 

 

"

Chciałabym wyrazić ogromne podziękowania dla kobiety na zdjęciu, która pomogła mi dzisiaj w Morrisons w Basingstoke. Mam dwójkę dzieci, które są zarówno niewidome i także autystyczne. Możecie sobie wyobrazić, że zakupy z nimi nie są proste. Przy kasie obie wpadły w panikę, a ta bardzo miła pani pomogła mi i nie osądzała. To nie zdarza się zbyt często. Odwróciła uwagę mojej córki i pozwoliła skanować jej zakupy. Spełniła tym samym marzenia Holly, która uwielbia bawić się w sklep. Moje serce topnieje, kiedy trafiam na ludzi, którzy są w stanie zrobić coś więcej. Małe gesty dobroci sprawiają, że mój świat wygląda znacznie lepiej. Mam nadzieję, że to przeczyta. Chciałabym, żeby wiedziała, jak bardzo to doceniamy - napisała kobieta na Facebooku. "

Post spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Został udostępniony ponad 100 tys. razy, polubiony ponad 500 tys. razy i doczekał się 14 tys. komentarzy. Sklep odpowiedział na słowa podzięki. 

"

Nie wiem od czego zacząć. Historia Amandy sprawiła, że w moich oczach pojawiły się łzy. Ta niesamowita kobieta jest skarbem dla naszej firmy. Jesteśmy bardzo dumni. Lin jest wzorem dla wszystkich pracowników Morisson. To niesamowite, jak taki mały gest, może tak wpłynąć na życie. Cudownie było usłyszeć, że marzenia Twoje córki zostały spełnione dzięki temu aktowi dobroci. Jesteśmy pewni, że Lin będzie za każdym razem wypatrywać Twoją rodzinę w naszym sklepie - napisała Harriet, przedstawicielka sklepu Morrison. "

Małe gesty znaczą dużo

To nie pierwsza historia tego typu. Londyński fryzjer zrobił wszystko, żeby ostrzyc panicznie bojącego się nożyczek chłopca z autyzmem. Poświęcił nawet swoje ubranie i przystrzygł dziecko w pozycji leżącej. Ten gest również spotkał się z ogromnym zainteresowaniem internautów. 

Autyzm to złożone zaburzenie rozwoju ośrodkowego układu nerwowego. Osoby autystyczne charakteryzują się najczęściej problemami z komunikowaniem uczućbudowaniem relacji. Ich zmysły zupełnie inaczej odbierają świat zewnętrzny.

The National Autistic Society (fundacja charytatywna zajmująca się osobami cierpiącymi na autyzm) stworzyła kampanię, której celem jest pokazanie świata oczami osób z autyzmem. Film otwiera oczy nieświadomym osobom. 

Radio ZET/MB

Więcej: