Ruszyły zdjęcia do kolejnej części „Gwiezdnych Wojen”. Jest pierwszy trailer

Emocje po premierze filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” jeszcze nie opadły, a tymczasem powstaje kolejna część kultowej produkcji. W Londynie ruszyły zdjęcia do „Star Wars: Episode VIII”. Premiera filmu zaplanowana jest na 2017 rok. 

W najnowszej odsłonie „Gwiezdnych Wojen” zobaczymy po raz pierwszy Benicio Del Toro, Laura Dern i Kelly Marie Tran, która zadebiutuje na wielkim ekranie. Zobaczymy również aktorów znanych z poprzedniej części filmu.

Fabuła nowych „Gwiezdnych Wojen”  rozpocznie się dokładnie od sceny, na której zakończyło się „Przebudzenie Mocy”. Reżyserem i scenarzystą filmu będzie Rian Johnson, który na swoim koncie ma m.in. film „Looper”, a także kilka odcinków serialu „Breaking Bad”.

Z okazji zapowiedzianej premiery, w sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowych „Gwiezdnych Wojen”. Krótki trailer zdradza jednak bardzo niewiele.

Już dziś wiadomo, że premiera nowego filmu odbędzie się kilka miesięcy później niż planowano. Początkowo zapowiadano, że na nową część „Gwiezdnych Wojen” zobaczymy już 26 maja 2017 roku. Jednak przedstawiciele wytwórni Disney przesunęli datę premiery na 15 grudnia 2017 roku.

Wytwórnia nie podała konkretnych powodów zmiany swojej decyzji. Możemy jedynie podejrzewać, że miała ona ścisły związek z ogromnym sukcesem „Przebudzenia Mocy”.

Kasowy sukces „Przebudzenia Mocy”

Premiera siódmej części „Gwiezdnych Wojen” odbyła się w okresie świątecznym. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo w dniu swojego debiutu, „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” przekroczyły granicę 100 milionów dolarów.

Poprzednim filmem, który zarobił najwięcej w dniu swojej premiery był „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Kolejna część przygód o popularnych czarodzieju zgarnęła 91 milionów dolarów.

Gratka dla fanów  

Wszyscy fani, którzy z niecierpliwością czekają na 8. część „Gwiezdnych Wojen” już teraz mogą rezerwować czas na 23 grudnia 2016 roku. Tego dnia do kin trafi „Rogue One: A Star Wars Story”, czyli spin off „Gwiezdnych Wojen”.

Film będzie opowiadał historię młodego Hana Solo, a cała akcja będzie się prawdopodobnie rozgrywała przed wydarzeniami z filmu „Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja”. 

Radio ZET/SK

Więcej: