Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem - sezon 2. Co już wiemy? Fakty o 2. serii Zdobywca Bagdadu. Murad IV

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem" - 2 sezon kontynuacji "Wspaniałego stulecia" wkrótce w tureckiej telewizji. Co już wiemy o nowej serii? Streszczenie, obsada i inne fakty o serialu "Sułtanka Kosem. Murad IV".

Drugi sezon serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem" w tureckiej telewizji rozpocząć się ma jesienią. Do niedawna mówiło się o początku października, jednak wiele wskazuje na przesunięcie emisji na listopad. Na kontynuację przygód Kosem czekają także widzowie w Polsce. Kiedy serial trafić może do polskiej telewizji? Co się zmieni w nowym sezonie? Sprawdzamy fakty na temat 2. serii "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem. Murad IV".

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem - sezon 2. Co o nim wiemy?

1. 2 sezon Kosem skupiał się będzie na wydarzeniach za życia sułtanka Murada IV, syna Kosem, jednak będzie odnosił się do Kosem jako najsilniejszej kobiety w państwie.

2. Tytuł 2 serii serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem" nosi dopisek "Zdobywca Bagdadu. Murad IV".

3. Akcja sezonu rozpocznie się z przeskokiem czasowym - Murad będzie miał już dorosłym mężczyzną.

4. Premiera 2 sezonu kosem w Turcji zaplanowana jest na listopad. Nie ma oficjalnych informacji o emisji w Polsce, jednak jeśli znajdzie się ona w ramówce TVP, to najpewniej już na początku 2017 roku.

5. Wiemy, że Beren Saat zrezygnowała z roli Kosem. Zastąpi ją Nurgül Yeşilçay.

6. W sieci są już dwa zwiastuny serialu.

Sułtanka Kosem - sezon 2: zwiastun z tłumaczeniem

"W wielkim Imperium zawsze czyhają zdrajcy. Niektórzy w imię wiary, inni dla władzy, inni po to, by zniszczyć państwo, posuwają się do zdrady. Nie zapominajcie - każdy kij ma dwa końca (...). [Mówi Murad:] Ja, władca czterech stron świata, kalif, sułtan Murad, zacznę budować państwo od nowa. Skończę z intrygami, łapówkami, oszustwami;  ustanowię nowy porządek. Będę rządził tym państwem sprawiedliwie. Będę prowadził wojny, by podnieść naszą potęgę na cały świat. W imię Allaha, biorąc Was, moi poddani, na świadków, przysięgam!"

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem - 2 zwiastun

"Nie sądziłam, że taki jest harem. Słyszałam wiele rzeczy, o których myślałam, że zdarzają się tylko w bajkach. [Mówi Kosem:] Wiele spraw, o których słyszałaś, to kłamstwa. Ale że to miejsce jest z bajki - to prawda. Wiesz dlaczego? Bo nigdzie na świecie trafiając do pałacu jako niewolnica nie możesz stać się sułtanką".

Obsada 2. sezonu "Sułtanki Kosem"

W obsadzie 2 sezonu Sułtanki Kosem są m.in. Metin Akdülger, który zagra Murada, Nurgül Yeşilçay jako Kosem, Farah Zeynep Abdullah jako księżniczka Farya Bethlen. A także Caner Cindoruk, Aslı Tandoğan, Necip Memilli, Engin Benli, İsmail Demirci, Ushan Çakır, Metin Belgin, Ece Çeşmioğlu, Leyla Feray, Alma Terzic i Şemsi İnkaya.

Reżyserem sezonu jest Çağatay Tosun.

Jak uważnie oglądałeś serial "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem"?

Rozwiąż QUIZ
sułtanka kosem

Dzień Chłopaka - życzenia SMS i wierszyki na 30.09.

Więcej: