Świąteczna Iluminacja Warszawy 2016 - kiedy inauguracja?

Świąteczna Iluminacja Warszawy to coś, do czego mieszkańcy tego miasta zdążyli się już przyzwyczaić. Od kilku już lat Stolica przystrajana jest w coraz ciekawsze i jeszcze bardziej imponujące dekoracje. W tym roku ma być wiele nowych ozdób. Liczba dekoracji będzie o 70 procent. większa, niż rok temu. Kiedy inauguracja Świątecznej Iluminacji Warszawy 2016 i zapalenie wielkiej choinki na Placu Zamkowym?

Co roku inauguracja świątecznego oświetlenia Warszawy przyciąga na Plac Zamkowy tysiące mieszkańców miasta. Odbywa się wtedy uroczyste włączenie gigantycznej choinki, wraz z którą zapalają się setki tysięcy lampek w całym mieście. Świąteczna iluminacja tradycyjnie odpalana jest już na początku grudnia i przystraja miasto do początku lutego.

Google pokazuje, jak zmieniała się Warszawa od 1984 roku

Świąteczna Iluminacja Warszawy - kiedy i o której rozbłysną światła?

W tym roku inauguracja świątecznego oświetlenia odbędzie się w sobotę, 3 grudnia. Punktualnie o 17.00 pod kolumną Zygmunta rozbłyśnie 27-metrowa choinka, z całkiem nowymi ozdobami.

Motywem przewodnim ozdób na Starówce będą baldachimy. W całym mieście pojawi się wiele nowych, ciekawych elementów dekoracyjnych. Mariensztat ozdobi Kolorowy Zawrót Głowy, czyli wolnostojąca iluminacja z świetlnym misiem z funkcją sterowania światłem. Z kolei na rynku Nowego Miasta stanie karuzela oraz sanie zaprzężone w dwa renifery, do których będzie można wejść.

W całym mieście pojawi się 13 wyjątkowych dekoracji, które swoim wyglądem nawiązywać będą do miejsc, w których zostaną ustawione. Np. na Al. Ujazdowskich, nieopodal Łazienek, stanie paw, a przy pomniku Kopernika zobaczymy fragment Układu Słonecznego.

Kto wybiera się na inaugurację Świątecznej Iluminacji Warszawy?

Więcej: