Quiz wiedzy z okazji Światowego Dnia Telewizji. Sprawdź, co wiesz!

21 listopada jest Światowy Dzień Telewizji. To już po raz 20. obchodzimy to święto. Z tej okazji mamy dla Was quiz wiedzy o telewizji w Polsce. Kiedy ruszyła, gdzie emitowane były najbardziej znane programy? Sprawdź, co wiesz!

Światowy Dzień Telewizji to coroczne święto, które ustanowione zostało przez ONZ dokładnie 20 lat temu i upamiętniać miało obrady pierwszego Światowego Forum Telewizji, które odbyło się w Nowym Jorku. Debatowano podczas niego o roli telewizji w życiu ludzi a także o możliwościach, jakie daje telewizja w zakresie zagadnień takich jak pokój, bezpieczeństwo oraz rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny. Dziś dostęp do telewizji jest powszechny - w przeciwieństwie do czasów, kiedy ustanowiono Światowy Dzień Telewizji. Wtedy dominującym medium było radio, a wielu z nas prawdopodobnie się nie śniło, że już wkrótce telewizor będzie obecny w każdym domu.

Z okazji Światowego Dnia telewizji przygotowaliśmy quiz wiedzy o telewizji w Polsce. Sprawdź, co pamiętasz, co wiesz na ten temat!

Telewizja w Polsce - quiz wiedzy na Światowy Dzień Telewizji

Rozwiąż QUIZ
Światowy Dzień Telewizji
Więcej: