22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Google Doodle również świętuje

22 kwietnia odbywa się Światowy Dzień Ziemi. To największe ekologiczne święto obchodzone jest w 190 krajach. Działania podejmowane tego dnia mają uświadomić społeczeństwu i władzom, że ludzka ignorancja i niszczenie środowiska wokół może doprowadzić do nieodwracalnych zmian.

Skąd wzięła się idea Dnia Ziemi? Jaki pierwszy na taki pomysł wpadł John McConnell w 1969 roku. Na konferencji UNESCO przedstawił swój plan szerszej publiczności. Pierwszy raz święto naszej planety było obchodzone 21 marca 1970 roku. Co roku akcje skupiają się na jednym z wielu problemów, jakie dotykają Ziemię.

W tym roku podczas Światowego Dnia Ziemi omawiać się będzie walkę z niską emisją. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest „Palący temat - niska emisja!”.

Jak w tym roku obchodzony jest ten dzień?

W Polsce ten dzień kojarzony jest głównie z uczniami, którzy tego dnia wychodzą na ulicę z workami na śmieci. W wielu polskich miastach odbędą się różne akcje promujące ekologiczny styl życia. W Warszawie w niedzielę na Polach Mokotowskich będzie zorganizowany festyn, na którym zaprezentują się uczelnie, organizacje i wiele instytucji. Lokalne władze co roku zbierają również zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, szkło i opakowania z tworzyw sztucznych. 

Google Doodle uczciło Dzień Ziemi

Google postanowiło uczcić Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji stworzyło Doodle - grafiki, które mają nam przypomnieć, jak piękna jest Ziemia i jak istotna jest walka o ekologiczne podejście do życia. 

A Ty jak uczcisz ten dzień? :)

Radio ZET/MB

Więcej: