Koszmarna scena ze szczurami w roli głównej

Wyobraź sobie, że zmierzasz do kuchni, zapalasz w niej światło i napotykasz na liczną gromadkę brzydkich szczurów. Niewyobrażalne, prawda? 

Taka sytuacja spotkała pewnego mężczyznę, który najprawdopodobniej spodziewał się, że jego kuchnia jest zamieszkiwana przez nieproszonych gości. Postanowił włączyć kamerę, zakraść się po cichu do pomieszczenia i szybko zapalić w nim światło... Po obejrzeniu tego filmu z pewnością będziecie ostrożniej wchodzić do swojej kuchni.  

Naliczyliśmy, że w ewakuacji brały udział aż 23 wielkie szczury. Interwencja sanepidu w tym przypadku jest koniecznością, prawda? 

Szczur w Coli

Jeżeli jesteś jej fanem, to nie czytaj tego dalej! Pewna kobieta ze Stanów Zjednoczonych znalazła martwego szczura w butelce znanego napoju Dr Pepper, który był spożywany przez cały dzień, przez 3 letniego chłopca. Rodzina młodzieńca zorientowała się o nieproszonym gościu w butelce wtedy, kiedy została opróżniona do połowy.

Pożyteczna rola gryzoni

Uczeni z Rosji postanowili zbadać przydatność szczurów do walki z terroryzmem. Naukowcy z Uniwersytetu w Rostowie wszczepili gryzoniom urządzenia, które odpowiadają za badanie ich reakcji zachodzących w mózgu, gdy te wykrywają ładunki wybuchowe.

Uczeni uważają, że terroryści podkładają ładunki w najmniej dostępnych miejscach, a te zwierzęta potrafią wejść w najmniejszą szczelinę. Rosjanie są prawie pewni, że te malutkie gryzonie mogą w przyszłości chronić ludzkość przed zamachami. Zobacz, jak naukowcy przygotowują się do realizacji swojego projektu.

Te gryzonie obecnie występują na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy.

Więcej: