Ósma część „Harry'ego Pottera". Mówi się o cudzie

„Przełom", „triumf", „cudo" – krytycy są zachwyceni sztuką teatralną „Harry Potter i Przeklęte Dziecko". Spektakl, który oficjalną premierę będzie miał dopiero w sobotę w Londynie, już zbiera znakomite recenzje. Szczęśliwcy mogli go oglądać na pokazach przedpremierowych.

Światowa premiera sztuki pod oryginalnym tytułem „Harry Potter and the Cursed Child" będzie miała miejsce 30 lipca w Palace Theater. Książka  (w języku angielskim) oparta na scenariuszu ukaże się  dzień później. Współautorami są Jack Thorne i John Tiffany. Za adaptację sceniczną odpowiada Jack Thorne. Jest to pierwsza autoryzowana sztuka teatralna ze świata magii i Mugoli. W polskich księgarniach książka będzie dostępna 22 października.

Akcja sztuki rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach ostatniej części zatytułowanej „Harry Potter i Insygnia Śmierci". Tytułowy bohater jest już dorosłym mężczyzną. Jak mu się wiedzie? „Nigdy nie było łatwo być Harrym Potterem, i teraz też nie jest łatwiej: jest zapracowanym pracownikiem Ministerstwa Magii, mężem i ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym" – czytamy na stronie promującej spektakl.

Krytycy są zachwyceni spektaklem o Harrym Potterze. Na przedstawienie już dawno nie ma biletów, fani szukają ich więc w popularnych serwisach aukcyjnych.

Radio ZET/LP/SI