„Szukamy mamy”, czyli wyjątkowy spot o porzuconych dzieciach [WIDEO]

Kochasz dzieci i chciałbyś w ten sposób zarabiać na życie? Ta praca jest idealna dla Ciebie. Ruszyła właśnie rekrutacja, a wraz z nią stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce opublikowało niezwykle poruszający spot o porzuconych dzieciach. 

Pozarządowa organizacja SOS Wioski Dziecięce, która pomaga osieroconym i opuszczonym dzieciom, szuka mam na pełen etat.

"

Coraz mniej osób decyduje się, żeby zostać rodzicami zastępczymi w SOS Wioskach Dziecięcych. To bardzo trudna praca, pełna wyzwań, ale też bardzo satysfakcjonująca. Chcemy zachęcić ludzi, żeby się do nas zgłaszali. Wydaje nam się, że ludzie mogą myśleć, że nie nadają się, bo nie są idealni. To była nasza myśl przewodnia. Poprosiliśmy więc dzieci, żeby narysowały idealną mamę. Tak wygląda też kreacja naszej kampanii. Te rysunkowe mamy nie były idealne - grube, chude, nawet potargane. Ludzie są różni i nie ma ideałów. Prosimy ludzi, żeby się do nas zgłosili, żeby napisali. A nasi specjaliści ocenią, czy nadają się do tego zawodu czy nie - poinformowała rzecznik prasowa Anna Choszcz- Sendrowska. "

Szukamy mamy” to spot, w którym udział biorą małe dzieci. Jest bardzo poruszający. 

"

Dzieciaki zgodziły się poszukać z nami rodziców dla osieroconych kolegów. Były bardzo kreatywne. Dostały do zabawy kamerę, mikrofon i klaps. Wyszło to wszystko bardzo spontanicznie - wyjaśniła Anna Choszcz-Sendrowska. 

"

W 2015 roku również powstała kampania, w której szukano rodziców zastępczych. 

Poszukiwania domu

A co czują sieroty, które właśnie znalazły swój dom? Organizacja „Together we rise” opublikowała niezwykłe zdjęcia w mediach społecznościowych. Na każdej fotografii widnieje dziecko, która znalazło swoją rodzinę. W ręku trzyma tabliczkę z wypisaną liczbą dni, które spędziła w rodzinach zastępczych przed adopcją. Zdjęcia są bardzo poruszające. Na każdym widać ogromną radość tych dzieciaków. 

Na świecie jest wiele sierot, które czekają na swoją rodzinę. Wzorem do naśladowania dla dobrze usytuowanych osób, które stać na adopcję, jest – była milionerka z Chin. Kobieta pomaga dzieciom z sierocińców. Zdecydowała się też na adopcję 75 sierot. Takie historie przywracają wiarę w ludzi. 

Radio ZET/MB

Więcej: