Zamiast Płockiej Nocy Kabaretowej widzowie TVP obejrzą chór. Dobra zmiana?

Paranienormalni podzielili się z fanami na swoim Facebooku zaskakującą wiadomością. TVP poinformowało komików drogą e-mailową, że rezygnuje z transmisji  X Płockiej Nocy Kabaretowej. Zamiast kabaretów widzowie będą mogli obejrzeć występ chóru.

Występ Paranienormalnych w płockim amfiteatrze obejrzą tylko widzowie na żywo. Jak napisali kabareciarze, tę grupę fanów śmiało można nazwać „wybrańcami”.

Komicy przekazali tę informację widzom w charakterystycznym dla siebie stylu.

Ten szokujący komunikat wywołał lawinę krytyki pod adresem władz TVP i oczywiście PiS. Pod postem Paranienormalnych znalazło się ponad 800 komentarzy. Ludzie są oburzeni taką decyzją TVP, bowiem Płocka Noc Kabaretowa zawsze przyciągała przed ekrany miliony odbiorców.

Tematem przewodnim tegorocznej Nocy Kabaretowej w Płocku mają być letnie Igrzyska Olimpijskie. Na scenie w płockim amfiteatrze obok Paranienormalnych pojawią się Kabaret Skeczów Męczących, Formacja Chatelet, Kabaret K2, Łowcy. B, Kabaret Weźrzesz oraz Czołówka Piekła, a także Artur Andrus, Marian Opania i Wiktor Zborowski. Imprezę poprowadzi kabaret Neonówka.

Szczęśliwi ci, którzy kupili bilety. Na otarcie łez możecie obejrzeć występ Paranienormalnych na IX Płockiej Nocy Kabaretowej.

Zmiany w TVP

Nowe władze TVP nie zwalniają tempa jeśli chodzi o wprowadzanie zmian, czy to personalnych, czy w ramówce. Chyba największym echem w polskich mediach odbiło się zwolnienie Piotra Kraśki, który pracował w TVP od 25 lat.

Ku radości starszych widzów nowe władze zdecydowały także o reaktywacji kultowych programów. Na ekrany TVP wróciła Sonda 2, która jest kontynuacją popularnonaukowego programu Sonda, nadawanego w latach 1977-1989.

Doczekaliśmy także powrotu Teleranka. Za jego przygotowanie odpowiada grupa związana z kanałem ABC pod kierownictwem Justyny Karnowskiej.

Władze TVP2 rozważają również reaktywację kultowego teleturnieju „Wielka Gra”. Dyrektor stacji rozpoczął już rozmowy ze Stanisławą Ryster, która miałaby go ponownie poprowadzić.

Żałujecie, że nie obejrzycie Płockiej Nocy Kabaretowej w TV?

Radio ZET/SJ

Więcej: