Dał rybie palec, ona wzięła całą rękę, czyli jak nie karmić tarpona atlantyckiego [WIDEO]

Karmienie ryb to zazwyczaj bardzo bezpieczne zajęcie. Jednak nawet taka czynność może napędzić dużego stracha, zwłaszcza kiedy chodzi o zanęcanie ogromnych i głodnych tarponów atlantyckich.

Pasją Scotta Pierce Juniora jest wędkarstwo. Nieraz wypływa z grupą znajomych na rejsy. Mężczyzna założył nawet konto na Instagramie, na którym zamieszcza zdjęcia i filmy z wypraw.

Podczas jednego zanęcania doszło do bardzo dziwnej sytuacji. Na jednego ze znajomych rzucił się tarpon atlantycki - ryba, która dorasta do nawet 2,5 metrów. W paszczy zwierzęcia znalazła się ręka mężczyzny, aż po łokieć

Na szczęście tarpon atlantycki nie ma zębów, więc nie zrobił mężczyźnie krzywdy. Ale trzeba przyznać, że sytuacja wyglądała bardzo groźnie

Wędkarstwo jest nudne? Nic podobnego!

Wędkarstwo to wbrew pozorom bardzo ciekawe hobby, choćby dlatego, że nigdy nie wiesz, co złowisz. Mogłoby się również wydawać, że jest to zabawa tylko dla mężczyzn. Okazuje się, że niekoniecznie. Te zajęcie jest również odpowiednie dla małych dziewczynek. Trzeba je tylko odpowiednio wyposażyć. Na przykład tak jak Avery, która miała ze sobą wędkę z zestawu Barbie. W ślad za tatą zarzuciła linkę do wody i ku zdziwieniu wszystkich wyciągnęła największy okaz.

Niespodzianka czyhała również w wodzie na ojca i syna, którzy pływali na rowerku wodnym. Mężczyzna zauważył, że niedaleko nich coś pływa. Postanowił to sprawdzić. Pociągnął za linkę i to co ujrzał bardzo go przeraziło. Podobnie jak ponad 5 mln internautów, którzy odtworzyli film. 

Te przykłady pokazują, że wędkarstwo może nieść ze sobą wiele przygód.

Radio ZET/MB

Więcej: