Milionerzy wracają? Teleturniej z Hubertem Urbańskim będzie w TVN?

"Milionerzy" z Hubertem Urbańskim jako prowadzącym to jeden z najbardziej popularnych teleturniejów wiedzy w telewizji. Okazuje się, że jest duża szansa na powrót tego formatu do TVN.

Czy wygrałbyś w „Milionerach"?

Rozwiąż QUIZ

Teleturniej "Milionerzy" w TVN emitowany był w latach 1999-2003 oraz od stycznia 2008 do końca 2010 roku, czyli blisko 7 lat. Program cieszył się wielką popularnością, a słupki oglądalności stale rosły. Jak informuje serwis Wirtualne Media, w sezonie jesiennym 2010 roku „Milionerów” śledziło 2,65 mln widzów, czyli blisko ćwierć miliona więcej, niż rok wcześniej. Niestety, kiedy prowadzący teleturniej Hubert Urbański postanowił odejść z TVN do TVP, zdecydowano się zakończyć emisję.

"Milionerzy" wracają do TVN

Serwis Wirtualnemedia.pl ustalił, że realizacją nowej serii "Milionerów" zainteresowane były Telewizja Polska, Polsat i TVN. Ostatecznie to trzeci nadawca jest na etapie zaawansowanych rozmów z właścicielami licencji na realizację lokalnej wersji brytyjskiego „Who Wants to be a Millionaire?”. Co ważne, wiadomo, że propozycję poprowadzenia programu dostał lubiany przez widzów Hubert Urbański. Niestety, jak dotąd nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat, a on sam tej sprawy nie komentuje.

Kiedy program miałby wrócić do TV? Bardzo możliwe, że będzie to już w przyszłym roku - podają Wirtualnemedia.pl. Jak na razie, trwają negocjacje.

Więcej: