Test na uczciwość. Czy Polacy oszukali niewidomego?

Polski youtuber postanowił zbadać uczciwość naszych rodaków w stosunku do osób niewidomych. Brzoza TV prosił przechodniów w Warszawie o rozmienienie 10 zł. W rzeczywistości trzymał w ręku banknot o nominale 100 zł. Czy Polacy odważyli się oszukać niepełnosprawnego? W przypadku jednego z uczestników eksperymentu youtuber zareagował dość ostro.

Znany polski youtber przeprowadził test na uczciwość w Warszawie na Pradze. Jak zauważyła jedna z uczestniczek eksperymentu, wybrał sobie specyficzną dzielnicę – został pouczony przez starszą kobietę, by uważał, bo „to przecież Praga”.

Brzoza TV z laską i w przyciemnionych okularach prosił przechodniów o rozmienienie pieniędzy. Warto zauważyć, że wszyscy zaczepieni ludzie zainteresowali się niewidomym.

Ale jeden mężczyzna zdenerwował youtubera nie na żarty. Dokładnie w 3 minucie i 35 sekundzie filmu padły gorzkie słowa. Czy słusznie?

Brzoza TV zaskoczył internautów tematyką eksperymentu. Polak robił wcześniej prowokacje, które miały raczej bawić a nie zmuszać internautów do refleksji. Bardzo dużo negatywnych opinii zebrał jego ostatni żart z Muzułmaninem, który podrzuca bombę.

Tym razem jednak youtuber zebrał same pozytywne recenzje.

Uczciwość po amerykańsku

Jak słusznie zauważył jeden z internautów, takie eksperymenty przeprowadzili także youtberzy z USA. Niestety, wielu Amerykanów oszukało niewidome dziecko, które podobnie jak Brzoza TV chciało rozmienić pieniądze. Niektórzy uczestnicy eksperymentu uciekali z banknotem o nominale 50 dolarów.

Pazernie i nieuczciwie zachowali się także mieszkańcy Los Angeles w stosunku do „niewidomego” Jaga Singha. Yotuber zaczepiał przechodniów i prosił o odczytanie wyników na zwycięskim kuponie. Okazało się, że wygrana w wysokości 500$ podjudzała niektórych do kłamstwa.

Co ciekawe, w jego eksperymencie, którzy obejrzało kilka milionów widzów, dobrze wypadli bezdomni. Nie dość, że z uśmiechem na twarzy gratulowali Jimowi wygranej, to jeszcze niechętnie przyjmowali od niego pieniądze na obiad.

Jesteście dumni z zachowania mieszkańców Warszawy w stosunku do niewidomego?

Radio ZET/SJ

Więcej: