W Warszawie otwarto The Warsaw Pethouse. Zobacz psią świetlicę od środka [WIDEO]

Masz dość pogryzionych butów, które pies niszczy podczas Twojej nieobecności? W kwietniu na warszawskim Wilanowie powstała pierwsza „świetlica” dla psów - The Warsaw Pethouse. Te miejsce uszczęśliwi nie tylko właścicieli, ale także i czworonogi. 

Jeśli Twój pies cierpi na lęk separacyjny i źle znosi rozłąkę z Tobą, podczas gdy musisz iść do pracy, właśnie to miejsce zostało stworzone specjalnie dla Ciebie. Zwierzaka możesz zostawić w godzinach 8-17. W tym czasie fachowcy zadbają o Twojego pupila. Psa odbierzesz zmęczonego po całodniowych zabawach, nakarmionego, a nawet wykąpanego. W The Warsaw Pethouse znajduje się bowiem nawet SPA dla psów.

Jakie atrakcje czekają jeszcze nasze zwierzaki podczas pobytu w tym miejscu? W dość dużym ogrodzie znajduje się plac agility, czyli miejsce, gdzie psy mogą skakać przez przeszkody i uczyć się różnych sztuczek. Po wyczerpującej zabawie psiaki znajdą również czas i miejsce na odpoczynek. Specjalnie dla nich została stworzona sypialnia, strefa SPA oraz pokój dzienny.

"

Sypialnia jest przytulna. Chodzi nam o to, żeby psy czuły się tutaj jak w domu. Są nawet poduszki, które uszyła moja siostra. Jest też pokój do fitness i SPA. Znajduje się w nim bieżnia, a psiaki z nadwagą mogą u nas poćwiczyć. W pokoju dziennym psy przebywają podczas „doggie day”. Mają tu pełno zabawek. Jest to w końcu pomieszczenie, które bardziej cieszy psy, niż oko ludzkie. Wszędzie są zabawki interaktywne. Psiakom jest organizowany cały dzień na zasadzie przedszkola. Mają harmonogram dnia. Codziennie o tej samej godzinie dostają jedzenie. Jeśli jest potrzeba skorygowania jakiegoś zachowania, robione jest to na miejscu w trakcie „doggie day” – opowiada Agata Jarocińska, założycielka The Warsaw Pethouse. "

Na miejscu nad psami czuwają wykwalifikowani zoopsycholodzy. Ceny za pobyt w The Warsaw Pethouse rozpoczynają się już od 66 złotych. 

Pies to nie tylko przytulanka

Psy to bardzo aktywne zwierzęta. Bardzo lubią spacery i zabawy. Potrafią być także bardzo uparte i pomysłowe. Do sieci trafiło nagranie, na którym właściciel walczy z wyjątkowo upartym czworonogiem. Ten pies po prostu wie co robić, żeby maksymalnie wydłużyć zabawę na świeżym powietrzu. Film w internecie zrobił furorę. Pies udowodnił swojemu właścicielowi, że to on decyduje o końcu spaceru i zabawie w parku.

A co z psami, które nie mają szans na normalny dom, zabawę ze swoim panem i codzienne spacery? Porzucone zwierzęta w schroniskach cierpią na niedostatek uwagi, mało ruchu. Stają się osowiałe i bardzo smutne. Toyota postanowiła pomóc takim zwierzętom. Do reklamy najnowszego modelu Toyoty Aygo zatrudniła Taygę, psa ze schroniska w Korabiewicach. Klip nie tylko reklamuje nowy samochód, ale także zachęca do adopcji zwierząt. Nagranie jest bardzo poruszające. Dzięki Toyocie, takie psy jak Tayga, mają większą szansę na znalezienie własnej, kochającej rodziny. 

Powierzycie The Warsaw Pethouse opiekę nad swoim czworonogiem? :)

Radio ZET/MB

Więcej: