Gdańsk: Urząd Miejski stworzył Tindera dla… psów

Na4Łapy, tak nazywa się aplikacja stworzona dla wielbicieli czworonogów z Gdańska. Tinder dla psów i kotów umożliwia pomoc przy ich adopcji ze schroniska.

Tinder to aplikacja, która została stworzona do randkowania. Jeden ruch palcem jest w stanie określić, czy jesteśmy zainteresowani profilem danej osoby, która przebywa w określonej przez nas odległości. Ta mobilna aplikacja zdobyła wielką popularność na świecie. Teraz powstaje jej coraz większa ilość naśladowców.

W przypadku aplikacji Tindera dla psów nie chodzi o randkowanie, lecz o dwie istotne funkcje. Pierwszą z nich jest funkcja darowizny, dzięki której możemy przekazać pieniądze na rzecz schroniska. Drugą jest adopcja, która dzięki aplikacji jest szybka i naprawdę wygodna.

W jej powstawanie zaangażowało się kilkanaście osób. I to dzięki ich determinacji oraz ciężkiej pracy będziemy mogli szybciutko zaadoptować psiaka lub kota. Na4Łapy umożliwia nam przeglądanie zdjęć oraz opisów czteronogów. Pracownicy schroniska będą odpowiedzialni za dodawanie aktualnych wpisów, tuż po przyjęciu nowych zwierzaków do schroniska Promyk.

Aplikacja jest dostępna za darmo, a jej posiadanie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Założyciele mobilnej aplikacji mają nadzieję, że inne schroniska w Polsce skorzystają z pomysłu i stworzą swoje własne „Tindery”.

Natomiast jeżeli chodzi o przekazywanie darowizn, to otrzymywane pieniądze przekazywane są głównie na żywność i lekarstwa. Na4Łapy współpracuje z firmą PayLane. Mobilna apka powstała bez nakładów finansowych.

Tę świetną aplikację stworzyli: pracownicy gdańskiego magistratu, wolontariusze z trójmiejskiej grupy Koduj dla Polski, firma Volanto zajmująca się tworzeniem oprogramowania.

Dziewczyna prosi w liście o psa ze schroniska

Wiele dzieci marzy o psie. I pewnie taka sama liczba maluchów marzy o wypasionych, drogich prezentach na komunię świętą. Dlatego właśnie warto nagłośnić historię pewnego listu, którego autorką jest Rozalka. Dziewczynka napisała tacie list z prośbą o psa ze schroniska.

Więcej: