Tomasz Zimoch skrytykował wypowiedź posłanki PiS. W sieci zawrzało

Tomasz Zimoch to popularny dziennikarz sportowy. Jako absolwent prawa, skrytykował wypowiedzieć posłanki PiS, która nazwała Sędziów Sądu Najwyższego „grupą kolesi”. Pod jego wpisem na Facebooku rozgorzała dyskusja, czy dziennikarz sportowy powinien w ogóle zabierać głos na tematy polityczne.

6 kwietnia Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego ogłosiło, że ma zamiar respektować wyroki Trybunału Konstytucyjnego, w tym te nieopublikowane.

Beata Mazurek z PiS skomentowała owe posiedzenie w następujących słowach:

"

Tak naprawdę zebrał się zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy – stwierdziła rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. "

Ta wypowiedź nie spodobała się dziennikarzowi i komentatorowi sportowemu, Tomaszowi Zimochowi, który w kilku zdaniach wyraził swój szacunek i podziw dla zawodu sędziego.

To wystarczyło, by pod postem Zimocha pojawiły się negatywne opinie internautów. Wiele osób poczuło się zawiedzionych, że dziennikarz postanowił w ogóle wypowiedzieć się na temat sytuacji politycznej w kraju.

Dziennikarz nie pozostał dłużny oburzonym internautom i odpowiedział na te najbardziej ostre komentarze.

Nie sądzimy jednak, by zdołał skomentować wszystkie wypowiedzi użytkowników Facebooka. Jest ich już ponad 100.

Tomasz Zimoch z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył aplikację sądową. Od wielu lat pracuje jednak w zawodzie dziennikarza. Jego fani polubili komentatora przede wszystkim za bardzo żywiołowe relacje z imprez sportowych.

Szczególnie w pamięć zapadł Polakom kultowy już dziś komentarz Zimocha „Panie Turek! Kończ pan ten mecz", który padł podczas meczu Widzewa z Broendby.

To pierwsza taka sytuacja, w której pod adresem Tomasza Zimocha padło tyle ostrych słów od internautów.

Uważasz, że dziennikarz sportowy powinien wypowiadać się na tematy polityczne?

Radio ZET/SJ

Więcej: