Top Chef. Gwiazdy od kuchni: Rafał Maserak zwycięzcą programu

Wielki finał programu „Top Chef. Gwiazdy od kuchni" już  za nami! W finałowym odcinku zmierzyli się ze sobą Rafał Maserak, Beata Oleszek oraz Vienio. Już wiadomo, kto okazał się najlepszym kucharzem wśród gwiazd. Finał programu „Top Chef" wygrał Rafał Maserak. 

Każdy z uczestników „Top Chef. Gwiazdy od kuchni" musiał przygotować menu degustacyjne składające się z pięciu dań, które ocenili jurorzy programu: Ewa Wachowicz, Wojciech Modest Amaro oraz Maciej Nowak.

Zawodnicy mieli dwie godziny na przygotowanie wszystkich potraw, następnie co 8 minut serwis kolejnego dania. W przygotowywaniu mieli im pomagać Top Chefowie, znani z poprzednich edycji programu Polsatu: Martin Gimenez-Castro, Sebastian Olma, Marcin Przybysz, Katarzyna Daniłowicz, Tomasz Purol i Dawid Szkudlarek. Finaliści wylosowali po dwóch, każdy z Top Chefów miał pomagać przez godzinę.

Top Chef Gwiazdy: menu w finale

Beata Oleszek przygotowała śledzie w śmietanie, pierogi ruskie z prażoną kaszanką, kotlet z dzika, gołąbki z kaszą jęczmienną i borowikami i zdrowy sernik z kaszy jaglanej.

Vienio przygotował dla jury tatara z tuńczyka z porem, smażoną cykorię z puree dyni i jabłek, rosół cytrynowy z dodatkiem pstrągu, ośmiornicę na czarnej soczewicy i oryginalny sernik z batatów z malinami.

Na menu przygotowane przez tancerza i choreografa Rafała Maseraka składały się pierogi z kalarepy z łososiem, pieczony pasternak z rydzami, pomidorowe consommé z dorszem w czarnym czosnku, polędwica wołowa ze śliwkami i tak jak Vienio – sernik z batatów.

Top Chef Gwiazdy: finał wygrał Rafał Maserak

Po degustacji wszystkich potraw Wojciech Modest Amaro ogłosił, że najlepszym kucharzem wśród gwiazd jest Rafał Maserak. - Część pieniędzy przeznaczę na cel charytatywny, a z resztą nie wiem co zrobię - powiedział wzruszony tancerz zapytany o to, co zrobi z wygraną.

Radio ZET/SI