Tornado nagrane na monitoringu. Żywioł zdemolował wszystko w dwie minuty [WIDEO]

W połowie kwietnia w Dolores w Urugwaju pojawiła się trąba powietrzna. Moment przejścia tornada przez centrum miasta zarejestrowała kamera monitoringu zamontowana w butiku. 

Na filmie opublikowanym w serwisie YouTube widać, jak groźna może być natura. Ludzie, gdy tylko zobaczyli co nadchodzi, z przerażeniem wbiegali do budynku i chowali się w bezpiecznym miejscu. 

Wiatr zerwał się nagle. Podmuchy wyrwały szklane drzwi, powybijały okna oraz przestawiły wszystkie przedmioty w środku. W parę sekund wszędzie pojawił się pył i gruz. Niebezpiecznie było tylko przez chwilę. Po niecałych dwóch minutach wiatr się uspokoił, a przerażone osoby mogły wyjść z ukrycia.

Niszczycielska siła natury

Tornada pojawiają się nagle i tak samo szybko znikają. Pozostawiają po sobie krajobraz jak po wojnie. Przekonała się o tym kobieta, którą zaskoczyła trąba powietrzna w sklepie. Nie zdążyła się nigdzie schować. Jedyną bezpieczną skrytką była przestrzeń za lodówką z napojami. Trąba powietrzna zerwała dach i szyld ze sklepu. Żywioł przewrócił ściany i lodówkę, za którą schowana była sprzedawczyni. Wszystko zostało uchwycone na kamerze z monitoringu. Nagranie mrozi krew w żyłach

Ostatnio został również opublikowany film, na którym widać zbliżający się lej. Starszy mężczyzna zauważył go dopiero w ostatniej chwili. Przez cały czas miał jednak nadzieję, że żywioł ominie jego dom. Tak się niestety nie stało, w wyniku czego życie straciła jego żona. Teraz naukowcy będą korzystać z tego nagrania, żeby móc poszerzyć swoją wiedzę. 

Radio ZET/MB

Więcej: