„Najpiękniejsza rzecz, jaką w życiu widziałem”. Takiego filmu tornada jeszcze nie było [WIDEO]

7 maja grupa łowców tornad w mieście Wray w Oklahomie w Stanach Zjednoczonych nagrała niezwykły film. Pasjonatom ekstremalnej pogody udało się z bliska zarejestrować bardzo potężną trąbę powietrzną. Byli oni również świadkami momentu uformowania się leja.

Żywioł miał co najmniej 1 kilometr średnicy. Zmiótł z powierzchni ziemi aż cztery budynki, a co najmniej pięć osób odniosło obrażenia

Za tornadem uganiała się grupa kilku łowców tornad. W internecie pojawiły się nagrania z różnych perspektyw. Trzeba przyznać, że sceny wyglądały jak z filmu katastroficznego. Nie zastosowano żadnych efektów specjalnych. 

Powstał również film 360 stopni. Oglądając nagranie stworzone tą techniką odnosi się wrażenie, jakbyś sam gonił trąbę powietrzną.

Na YouTubie pojawiły się komentarze, w których internauci zaczęli wyrażać swoje opinie. Mówili, że nagranie to jest „najpiękniejsza rzecz, jaką w życiu widzieli”. Wiele osób twierdzi, że łowcy tornad zachowali się bardzo nieodpowiedzialnie.  

Nadchodzi niebezpieczeństwo

W Stanach Zjednoczonych tornada pojawiają się bardzo często. 23 lutego 2016 roku sklepowa kamera monitoringu zarejestrowała nadchodzącą trąbę powietrzną i przerażoną kobietę, która chciała schronić się przed żywiołem. Silny wiatr zmiótł z powierzchni ziemi jej kryjówkę. 

Polsce trąby powietrzne zdarzają się rzadko. Jednak, jeśli już pojawi się takie zagrożenie, dostaniemy wiadomość SMS z ostrzeżeniem. Będą nas uprzedzać również przed falą powodziową, ulewnym deszczem, burzą czy gołoledzią. Informację taką dostaną wszyscy, poza tymi, którzy wyłączą sobie tę funkcję. 

Radio ZET/MB

Więcej: