Proste zadanie matematyczne wywołało burzę w internecie. Znasz rowiązanie? [ZAGADKA]

Na Facebooku pojawiła się kolejna zagadka, która wydaje się bardzo prosta. Pod postem jednak zawrzało. Internauci podzielili się na dwa obozy i każdy sądzi, że zna poprawną odpowiedź. A Ty do której grupy należysz?

Muzyk Randall Jones opublikował na swoim fanpage'u na Facebooku zagadkę matematyczną. Dopisał do niej, że prawidłowe rozwiązanie do niej podaje jedna osoba na tysiąc.

Artysta nie spodziewał się, że jego post spotka się z tak ogromnym zainteresowaniem. W tydzień skomentowano go ponad 2 miliony razy, a udostępniono ponad 100 tys. razy

Jaka Twoim zdaniem jest prawidłowa odpowiedź?

Okazuje się, że internauci są podzieleni na dwie grupy. 

1. Poprawny wynik to 40. Dlaczego? 

Według nich, wynik poprzedniego działania dodajemy do nowego. 

1+4=5

2+5+5=12

3+6+12=21

8+11+21=40

2. Poprawny wynik to 96. Dlaczego?

Według tej grupy, druga liczba w działaniu jest mnożona przez pierwszą i dodawana jest pierwsza. 

1+4x1=5

2+5x2=12

3+6x3=21

8+11x8=96

Która odpowiedź według Was jest prawidłowa?

Zagadki matematyczno-logiczne

Z pozoru proste zagadki, opierające się na podstawowych działaniach matematycznych, mogą sprawić wiele trudności. Podobnie było z działaniem, w którym zamiast liczb wykorzystano owoce. Rozwiązanie tego równania wymaga nie tylko umiejętności matematycznych, ale również spostrzegawczości. 

Logiczne myślenie przydaje się również w przypadku łamigłówki o żółtym autobusie. W tej zagadce trzeba podać, w którą stronę jedzie autobus. Pytanie niby proste, a jednak nie każdy zna odpowiedź.  

Radio ZET/MB

Więcej: