Czy w Twoim regionie było UFO? Sprawdź na mapie!

Specjalna, interaktywna mapa jest efektem 76-letniej pracy. Każdy najmniejszy sygnał o pojawieniu się obcych, zaznaczany był na niej kropką. 

Interaktywną mapę stworzył amerykański pisarz Levi Pearson, który wykorzystał dane z Narodowego Centrum Rejestracji UFO. 

UFO w mojej okolicy

Pierwsze informacje zaznaczone na mapie pochodzą z 1933 roku. Obcych zaobserwowano wtedy na niebie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Japonii. Według danych zamieszczonych na mapie, liczba kontaktów z UFO była szczególnie duża pomiędzy 1940, a 1960 rokiem. 

ZOBACZ MAPĘ

W 1942 roku radary monitorujące aktywność na niebie, zaobserwowały bardzo szybki przelot niezidentyfikowanego obiektu nad Los Angeles. Naukowcy twierdzą, że byli to przybysze z kosmosu. Eksperci do tej pory nie odebrali tak doskonałego sygnału, jak ten z 1942 roku.

Teraz dzięki interaktywnej mapie stworzonej przez Pearsona, każdy będzie mógł sprawdzić, czy w jego okolicy odnotowano niezidentyfikowane obiekty latające. Według przedstawionych danych, w Polsce kilkukrotnie zaobserwowano „dziwne” latające statki powietrzne. Najwięcej w południowej części kraju.

CIA szuka UFO

Wraz z rosnącą popularnością filmów o przybyszach z kosmosu, ludzie na całym świecie zaczęli poszukiwania śladów obcej cywilizacji. Amerykańska agencja CIA poważnie traktuje wszelkie sygnały o UFO.

W ubiegłym oskarżono CIA o ukrywanie prawdy o kosmitach. Nad amerykańskim miastem Passoria sfotografowano latający obiekt, który wyglądem przypominał latający spodek. Opinia publiczna nie miała wątpliwości, że to było UFO.

W odpowiedzi na te zarzuty, przedstawiciele amerykańskiej agencji poinformowali, że był to ich testowy statek i nie ma powodów do paniki.

Źródło: Daily Mail

Poznaj swoje słabe i mocne strony! Zrób psychotest z Radiem ZET! [QUIZ]

Więcej: