Ronald McDonald zniknie z fast foodów?

Sieć McDonald's zrezygnowała na razie z wykorzystywania do promocji postaci Ronalda McDonalda, słynnego klauna, który od lat jest jednym z symboli popularnego fast food. Powodem są zgłoszenia o pojawianiu się upiornych klaunów w kilku miejscach w Stanach Zjednoczonych.

Rzecznicy McDonald's oświadczyli, że firma zdaje sobie sprawę z sytuacji i z tego powodu klaun Ronald McDonald przestanie być na razie prezentowany publicznie.

- Firma oraz jej lokalni franczyzobiorcy wiedzą, jaka atmosfera wiąże się z pojawianiem się klaunów w miejscach publicznych, dlatego po głębokim namyśle wycofali się z pomysłu pokazywania Ronalda McDonalda na różnego rodzaju wydarzeniach – powiedziała Business Insiderowi rzeczniczka McDonald's Terri Hickey.

Ronald McDonald, popularny klaun z pomalowaną twarzą, czerwoną peruką i żółtym strojem, od wielu lat jest znakiem rozpoznawczym sieci McDonald's. Jeszcze niedawno nic nie wskazywało na to, by miało się to zmienić. Ale gdy amerykańskie media zaczęły informować o dziwnych napadach klaunach, sieć postanowiła na razie zrezygnować z wykorzystywania wizerunku Ronalda, który jeszcze kilka miesięcy temu uchodził za kolorowego przyjaciela dzieci z całego świata.

Funkcjonariusze w Stanach Zjednoczonych od jakiegoś czasu otrzymują zgłoszenia dotyczące osób przebranych za klauny. Klauny zostały dostrzeżone w Północnej Karolinie, Georgii i Alabamie i Tennessee – poinformowały lokalne  media. Fox News określa to zjawisko „Klaunapokalipsą". 

Radio ZET/SI