Mężczyzna dostał napiwek w wysokości pensji. Za co?

Ben Millar, kelner z Teksasu w Stanach Zjednoczonych, dostał od zadowolonego klienta napiwek w wysokości... 750 dolarów. Dzięki temu mógł spełnić swoje największe marzenie.

Cała historia zaczęła się zupełnie zwyczajnie. Ben obsługiwał klienta o imieniu Jeffery. Mężczyźni zamienili kilka słów, a kelner zupełnie nieintencjonalnie opowiedział mu o tym, że chciałaby polecieć na wakacje do Irlandii – do rodziny, której nie widział już od dawna i której chciałby przedstawić swojego nowo narodzonego synka. Ben nie mógł spodziewać się, że jego klient tak bardzo weźmie sobie tę historię do serca.

O tym, co stało się pod koniec pracy Bena, poinformowała w mediach społecznościowych jego partnerka Taryn Keith. Kelner odebrał od klientów rachunek, a wraz z nim napiwek o wartości 750 dolarów. Na karteczce można było przeczytać: „Mam nadzieję, że to pozwoli polecieć ci do Irlandii i spotkać się z rodziną".

Mężczyzna nie mógł uwierzyć w swoje szczęście, a o dobrym uczynku tajemniczego klienta piszą dziś media z całego świata

„Mam nadzieję, że któregoś dnia będę mógł osobiście opowiedzieć Jefferyowi, jak wiele gest dla mnie znaczył" – powiedział Ben w wywiadzie udzielonym dla BBC.

Radio ZET/SI