Wyjątkowy występ ulicznych grajków. Ten głos zachwyci wszystkich [WIDEO]

W centrach miast bardzo często można spotkać ciekawych artystów ulicznych - począwszy od magików, a kończąc na muzykach. Ta grupa chłopców zgromadziła wokół siebie ogromny tłum. Nic dziwnego, panowie zrobili prawdziwe show. 

Na Broadwayu w Stanach Zjednoczonych dwóch gitarzystów, perkusista z walizką oraz wokalista zachwycili swoim występem przechodniów. Wyglądali bardzo niepozornie. A to, jak grali i śpiewali, przechodziło najśmielsze oczekiwania.

Nie wiadomo, kim są uliczni grajkowie. Można jedynie podejrzewać, że są to uczniowie z pobliskiej - popularnej na całym świecie - szkoły tańca.

Posłuchajcie sami!

Uliczni grajkowie będą płacić

Jeśli ktoś chce być ulicznym grajkiem w Oxfordzie musi dostać specjalną licencję. Co prawda jest ona bezpłatna, ale obwarowana pewnymi warunkami. Dostając pozwolenie na występy, artyści jednocześnie podpisują zgodę na zachowywanie się według pewnych zasad. Wkrótce mają one ulec zmianie. Radni Oxfordu chcą wprowadzić ustawę o ochronie przestrzeni publicznej. W myśl ustawy, muzycy - by nadal móc grać na ulicach - muszą się cały czas uśmiechać. Do każdego i w każdej sytuacji. Za ponuractwo muzykom może grozić wysoka kara.

Jednak nie tylko uliczni grajkowie zachwycają przechodniów. Sztuką są również różnego rodzaju malowidła. Jeśli przejdziemy obok pracy Peregrine'a Churcha podczas słonecznego dnia, nic nie zauważymy. Gdy przechodzimy obok tego samego miejsca gdy pada deszcz, to możemy zobaczyć wszystko co stworzył artysta. Jego prace widać bowiem tylko wtedy, kiedy są one mokre. 

Radio ZET/MB

Więcej: