Pierwszy album „Virgin" od 11 lat! Poznaj szczegóły!

Doda i Tomek Lubert ponownie połączyli swoje siły najpierw w 2014 roku w Warszawie podczas krótkiego koncertu, by po kilkunastu miesiącach powrócić na dobre. Efektem jest czwarta studyjna płyta zespołu „Choni".

Na nowy krążek „Choni" składa się jedenaście piosenek. Sześć z nich to utwory premierowe, reszta to wielkie hity Virgin, wśród których są „Dżaga", „2 Bajki" czy „Znak pokoju".

Płytę promowała najpierw anglojęzyczna piosenka „Hard Heart", która ponoć spodobała się samemu Slashowi, z którym Doda miała przyjemność wstąpić na scenie, gdy charyzmatyczny gitarzysta Guns N'Roses gościł w Polsce ze swoim solowym zespołem. Zespół Virgin nagrał również jej polską wersję, pod tytułem „Niebezpieczna kobieta". Wydany na singlu kawałek promuje film Patryka Vegi pod tytułem „Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Do piosenki powstał teledysk, zawierający fragmenty filmu.

Oprócz Dody i Tomka Luberta Virgin tworzą obecnie także: ceniony perkusista Piotr "Pniaq" Pniak (m.in. Proletaryat, Reni Jusis, Patrycja Markowska, Małgorzata Ostrowska) i basista Piotr Olszewski.

Przez siedem lat istnienia grupa Virgin nagrała trzy albumy, z których drugi – „Bimbo" (2004), zdobył szczyt listy OLIS i pokrył się złotem, a trzeci – „Ficca" (2005), także znalazł się na pierwszym miejscu notowania płyt w Polsce i uzyskał status podwójnej platyny. Z wymienionych tytułów pochodzą wielkie przeboje Virgin – „Dżaga", „Nie zawiedź mnie", „Kolejny raz", „Szansa", „Znak pokoju", „2 bajki".

W 2007 roku drogi Dody i Tomka Luberta rozeszły się. Wokalistka rozpoczęła udaną karierę solową, w której trakcie nagrała dwie płyty („Diamond Bitch", „7 pokus głównych" – obydwie uzyskały status platynowy), wystąpiła w filmie oraz licznych programach telewizyjnych. Stała się też jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show-biznesie. Z kolei Tomek założył zespoły Video i Volver, z którymi odniósł spore sukcesy. Nagrał też pierwszą solową płytę o wymownym tytule „Z miłości do muzyki". W pochodzącej z niej piosence „Hej" zaśpiewała… Doda.

Tracklista płyty:
1.     Niebezpieczna kobieta
2.     Sens
3.     Padłeś? Poleż
4.     Kopiuj – Wklej
5.     Miłość na etat
6.     Anyżk
7.     Dżaga
8.     2 Bajki
9.     Znak pokoju
10.  Mam tylko Ciebie
11.  Szansa

Bonus tracks:
12.  Niebezpieczna kobieta (Remix by Forest)
13.  Hard Heart
 

Radio ZET/SI