Odblaski to już przeszłość! Wyjątkowy spray dla rowerzystów

Specjalny odblaskowy spray otrzymają rowerzyści z Londynu. Gadżet ma podnieść bezpieczeństwo cyklistów i kierowców. 

Jak działa LifePaint?

Przed wejściem na rower, każdy ma obowiązek założyć kask i elementy odblaskowe. Firma Volvo, znana głównie z produkcji samochodów, postanowiła zmienić obowiązujący trend. Szwedzi, razem z rodzimą firmą produkującą odblaskowe lakiery, stworzyła "magiczny" sprawy dla rowerzystów!

Jak to działa? Przed wyruszeniem w trasę musimy jedynie popsikać kask, ubranie i swój jednoślad. Na pomalowanych przedmiotach osadzi się niewidoczna warstwa, która w świetle reflektorów świeci jasnym światłem. Lakier jest zupełnie nieszkodliwy i łatwo się go usuwa.

- Ubrania pomalowane naszym lakierem wystarczy jedynie wyprać. Nie jest to jednak konieczne, bo za dnia zupełnie go nie widać – mówią producenci lakieru.

Bezpieczny Londyn

Magiczny spray jest nowością na rynku. Dlatego jego producenci mocno postawili na reklamę. Na początku 200 puszek lakieru trafi do 6 sklepów w stolicy Wielkiej Brytanii. Zostaną one rozdane rowerzystom na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy".

Przedstawiciele Volvo podkreślają, że ich wynalazek jest kolejnym krokiem w celu podniesienia bezpieczeństwa na drogach. W planach firmy jest rozpoczęcie sprzedaży produktu w skali światowej. – Każdego roku, w samej Wielkiej Brytanii, rannych zostaje ok. 19 tys. rowerzystów. W naszej firmie wierzymy, że najlepszym sposobem na przeżycie wypadku, jest jego uniknięcie – powiedział dyrektor zarządzający Volvo, Nick Connor.

Odblaskowy spray dla każdego

- Nowa, innowacyjna  technologia z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa każdego uczestnika ruchu drogowego – podkreśla Connor. Dlatego cena produktu jest w zasięgu przeciętnego rowerzysty.

Za jedną puszkę magicznego lakieru – w zależności od rodzaju – będziemy musieli zapłacić od 75 do 90 zł. Producenci podkreślają, że w swojej ofercie mają również specjalny lakier dla czworonogów. 

Źródło: brd24.pl

Darmowy program do rozliczania PIT-ów! Rozlicz się z Fundacją Radia ZET i pomóż dzieciom z wadami serca.

Więcej: