Jadowity gad zadomowił się… w lodówce

Pewna Australijka przeżyła szok po otworzeniu lodówki. W sąsiedztwie jajek i pomidora ujrzała brązowego węża.

22 października 2015 roku Sarah Graham z Alice Springs Reptile Centre otrzymała nietypowe zawiadomienie. Mieszkanka Alice Springs w Terytorium Północnym Australii przeraziła się na widok gada, który usadowił się na półce w lodówce.

Jadowity wąż w przegrodzie na jajka

Australijka, która wezwała Sarah Graham na pomoc, oniemiała na widok węża. Gad usadowił się w przegrodzie na jajka. Leżał zwinięty pod pomidorem, obok balsamu do ust.

Jeszcze większe przerażenie u właścicielki wywołała informacja, że znaleziony gad jest 9. najbardziej jadowitym wężem na świecie! Pseudonaja textilis występuje w Australii , Papui – Nowej Gwinei i Indonezji.

To w jaki sposób gad dostał się do lodówki wciąż pozostaje tajemnicą. Według Alice Springs Reptile Centre miasto przeżyw teraz oblężenie węży. Wysoka temperatura w nocy zmusza gady do szukania coraz chłodniejszych kryjówek.

Trzeba przyznać, że węże nie należą do najładniejszych stworzeń na ziemi. Spotkanie węża w Australii nie jest czymś wyjątkowym. Za to w Polsce widok takiego gada wywołuje spore poruszenie.

W sierpniu 2015 roku pracownicy piekarni w Gdańsku doznali szoku, gdy na zapleczu ujrzeli około półmetrowego węża. Pomarańczowy gad w żółte plamy pochodził z Ameryki Południowej i najprawdopodobniej uciekł z domowego terrarium.

Spotkaliście kiedyś węża?

dailymail.co.uk/SJ

Więcej: