„Żyję marzeniami i właśnie je realizuję”. Olivia Fok nagrała kolejny cover Justina Biebera

19-letnia mieszkanka Przemyśla nie przestaje nas zaskakiwać swoim talentem. Olivia Fok przetłumaczyła i nagrała kolejny przebój Justina Biebera. – Kocham akustyczne piosenki, pianino, gitarę. I kocham Justina Biebera, który jest moim idolem i moją inspiracją – przyznała w rozmowie z Radiem ZET youtuberka.

„What Do You Mean?” po polsku? Olivia Fok podjęła kolejne muzyczne i lingwistyczne wyzwanie. 19-latka napisała polski tekst.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych coverów Polki, piosenki nie zostały przetłumaczona dosłownie. Ale znowu podbiła nasze serca - wrażliwością na muzykę i talentem, który niewątpliwie dopiero się rozwija.

Zapytaliśmy wokalistkę, ile czasu poświęca na stworzenie tego typu coveru.

"

Szczerze mówiąc to tłumaczenie powstaje zazwyczaj bardzo spontanicznie. Najpierw w głowie pojawia się tam jakiś pomysł. I później staram się go realizować. Trudno powiedzieć, jak przebiega to dokładnie. Z każdą piosenką jest inaczej, bo do każdej podchodzę indywidualnie. Trzeba dopasować tekst pod muzykę. I oczywiście musi pozostać sens piosenki oryginalnej. Justin od dawna jest bliski mojemu sercu. Jestem Belieberką. Jest moim idolem, moją inspiracją i tak naprawdę nie wyobrażam sobie, żeby na moim kanale mogło zabraknąć coverów jego piosenek – opowiedziała Olivia.

"

Piosenka zastała dobrze odebrana przez internautów. Wiele osób zastanawia się, jak Polka przetłumaczyłaby inne zagraniczne przeboje.

"

Jeszcze nie miałam okazji tłumaczyć piosenek innych wokalistów. Ja bardzo lubię angielski, tworzenie w tym języku przychodzi mi z łatwością i na pewno też kiedyś, jeśli będę miała taką możliwość i ludzie będą chcieli mnie słuchać, chętnie nagram coś w tym języku – odpowiada artystka. "

Okazuje się, że wokalistka nie tylko zajmuje się tłumaczeniem piosenek Justina Biebera, ale tworzy także własne produkcje.

"

Piszę swoje piosenki po polsku i angielsku, ale jeszcze nie miałam okazji zaprezentować ich szerszej publiczności. Może w przyszłości mi się to uda – odpowiedziała tajemiczo. "

W rozmowie z Radiem ZET Olivia Fok zdradziła także, że widzi się w popie ale ostatnio użyczyła głosu znanemu DJ'owi.

"

Ta piosenka będzie w całkiem innych klimatach, ale wydaje mi się, że w równie fajnych. Premiera płyty jest 23 czerwca. Wydaje mi się, że to będzie typowo wakacyjny przebój – uchyliła rąbka tajemnicy wokalistka. "

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na premierę kolejnych utworów Polki. Mamy nadzieję, że pochwali się także autorskimi piosenkami. Dodamy tylko, że dziewczyna ma już wierne grono fanów – „Foczki Olivii Fok” na Facebooku liczą już 450 osób. Olivię będziecie mogli spotkać także na koncercie Justina Biebera w Krakowie.

Polecamy Wam dwa poprzednie covery Polki, które sprawiły, że stała się rozpoznawalna. Utwór „Sorry” okazał się strzałem w dziesiątkę – obejrzało go ponad milion osób. Pozytywne recenzje zbiera także „Love Yourself” Olivii, które wrzuciła do sieci w Walentynki.

Co sądzicie o coverach Olivii Fok?

Radio ZET/SJ

Więcej: