Nadchodzi Geralt. Wielkie odliczanie do premiery "Wiedźmina 3"

Ponad 3 lata pracy, 230 profesjonalistów, ponad 70 tys. wypitych kaw i gigantyczny budżet. To przepis na trzecią część największego hitu w historii polskiego przemysłu gier komputerowych. "Wiedźmin 3: Dziki Gon" już 19 maja zagości na sklepowych półkach.

Jeden z najlepszych polskich towarów eksportowych już przed premierą pobił rekord - liczba kupionych w przedsprzedaży egzemplarzy gry przekroczyła okrągły milion. Co więcej, dotychczas gra otrzymała już ponad 200 nagród! Emocje rosną z każdym opublikowanym gameplayem oraz trailerem. 

- Ostatnie trzy lata to okres naprawdę ciężkiej pracy - przyznał Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED, które stworzyło wirtualne uniwersum "Wiedźmina". - Spędziliśmy dziesiątki tysięcy godzin, aby zaprojektować, stworzyć i oddać Wam przygodę, która - kolokwialnie rzecz ujmując - zarządzi - zapewnił.  

"Wiedźmin 3: Dziki Gon". O co chodzi?

"Dziki Gon" to już trzecia część obsypanej nagrodami opowieści o Wiedźminie. W najnowszej odsłonie gry po raz kolejny pokierujemy losem świetnie znanego nam Geralta z Rivii - zabójcy potworów i mistrza miecza - przed którym najtrudniejsze zadanie w karierze. Jakie? Bohater musi odnaleźć Dziecko Przepowiedni, od którego zależą losy świata.

Twórcy zapowiadają, że mapa w trzeciej części "Wiedźmina" będzie większa niż w jakiejkolwiek innej grze najnowszej generacji. Na dodatek gra ma aż 36 alternatywnych zakończeń. Fani mogą też liczyć na dwa duże płatne dodatki - "Serca z Kamienia" (październik 2015) i "Krew i Wino" (na początku 2016 roku) - które przełożą się na ponad trzydziestogodzinną rozgrywkę. 

Gra zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. 

Wiedźmin - premiera wkrótce

Wiedźmin u Conana O'Briena

Pierwsze recenzje "Wiedźmina 3" są pozytywne i wróżą grze kolejny międzynarodowy sukces. Do tej pory Geralt pojawił się na okładkach ponad 90 magazynów z całego świata, a pudełkowa wersja najnowszej odsłony "Wiedźmina" trafi aż do 109 krajów.

Warto przypomnieć, że poprzednia część gry - "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" - została sprezentowana prezydentowi USA, Barackowi Obamie, jako... polskie dobro narodowe. Czas na kolejny amerykański akcent - niedawno nasza rodzima produkcja pojawiła się w programie jednego z najpopularniejszych amerykańskich komików - Conana O’Briena.

- "Wiedźmin 3: Dziki Gon" to najlepsze, co mnie spotkało. W całym moim życiu – skomentował prowadzący, który miał okazję przez chwilę pokierować losami postaci. 

Radio ZET/AL

Więcej: