Wielki test o Sienkiewiczu. Kiedy i o której oglądać?

Mijający rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza. W związku z tym TVP postanowiła uczcić to i zorganizować kolejny "wielki test" - tym razem, by sprawdzić wiedzę o tym znanym polskim pisarzu. Kiedy i na którym kanale odbędzie się "Wielki test o Sienkiewiczu"?

"Wielki test o Sienkiewiczu" to kolejne już wydarzenie z cyklu "wielkich testów" TVP. W październiku odbył się "Wielki test na prawo jazdy", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów. Kolejny test dotyczył będzie wiedzy o Henryku Sienkiewiczu oraz jego życiu i dziełach. W trakcie programu znani aktorzy odczytywać będą fragmenty znanych sienkiewiczowskich dzieł. Oprócz tego zaprezentowane zostaną motywy muzyczne z ekranizacji powieści pisarza, takich jak "Pan Wołodyjowski”, „Potop”, „Ogniem i Mieczem”, „Rodzina Połanieckich” czy „W pustyni i w puszczy”.

Obecni w studiu goście - a wraz z nimi publiczność przed telewizorem - będą odpowiadać na różnorodne pytania na temat Sienkiewicza. Wśród gwiazd zaproszonych do studia są Magdalena Zawadzka, Klaudia Halejcio, Bogdan Kalus, Przemysław Babiarz, Dominika Ostałowska, Hirek Wrona, Kazimierz Kaczor oraz Aleksandra Socha.

"Wielki test o Sienkiewiczu" - kiedy i o której go oglądać?

Test wiedzy o Henryku Sienkiewiczu w TVP już w poniedziałek 7 listopada na antenie Jedynki. Początek wydarzenia o godzinie 20.30. Prowadzącą będzie tradycyjnie Paulina Chylewska.

Widzowie będą mogli rozwiązać test o Sienkiewiczu online lub korzystając ze specjalnej aplikacji "Wielki Test TVP". Więcej szczegółów na temat tego, jak brać udział w zabawie, znajduje się w linku poniżej.

Więcej: