Wielki Test o Żywności: aplikacja - skąd pobrać i jak wykonać test?

Kolejny "wielki test" w TVP. Tym razem będzie to sprawdzian wiedzy o kulinariach. Tradycyjnie test w studiu TVP rozwiązywać będą gwiazdy, a przed telewizorami widzowie. Jak zrobić Wielki Test o Żywności? Jak i skąd pobrać aplikację mobilną "Wielki Test TVP"?

"Wielki Test o Żywności. Polska smakuje" w TVP odbędzie się w poniedziałkowy wieczór, 19 grudnia. Punktualnie o godzinie 20.30 rozpocznie się program w studiu Jedynki. W trakcie show zaproszeni goście (m.in. Maria Rotkiel, Jacek Łęski, Enrico Buscema, Jerzy Engel, Kamila Lićwinko, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Marek Siudym, Tadeusz Chudecki, Dominika Ostałowska, Karol Strasburger oraz uczestnicy programu "Rolnik szuka żony") odpowiadać będą na pytania związane z polską kuchnią - np. o to, z jakich składników wykonać bigos - oraz mówić o tradycjach i zwyczajach w swojej kuchni. Dla gości w studiu, jak i dla widzów przed telewizorami wystąpi zespół Pectus.

Tradycyjnie do udziału w "wielkim teście" zaproszeni są widzowie. Mogą oni rozwiązywać "Wielki Test o Żywności" online lub za pośrednictwem aplikacji TVP.

"Wielki Test o Żywności" - jak zrobić online?

Aby móc rozwiązać wielki test TVP online należy wejść na stronę patrona programu - serwisu Interia - i tam w specjalnej zakładce (na testozywnosci.interia.pl) najpóźniej do godziny 20.00 19.12. dokonać rejestracji przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Aby wykonać test należy odpowiedzieć na zamknięte pytania konkursowe, emitowane w trakcie trwania Konkursu w 5 (pięciu) seriach, po 6 (sześć) pytań (łącznie 30 pytań), poprzez zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi, przy założeniu, że dla każdego pytania tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Pytania emitowane są na antenie, dlatego aby rozwiązać test należy oglądać program w studiu TVP1.

"Wielki Test TVP" - aplikacja mobilna. Jak i skąd pobrać?

Dla tych, którzy wolą brać udział za pośrednictwem smartfona stworzono specjalną aplikację - "Wielki Test TVP". Apka dostępna jest do pobrania za darmo m.in. na iTunes czy Google Play. Przeznaczona jest zarówno na smartfony, jak i iPady.

Będziecie brać udział w "Wielkim Teście o Żywności"?

Więcej: