Wieloryb mógł zmiażdżyć rybaków na przystani [WIDEO]

Wieloryby to obecnie największe zwierzęta zamieszkujące Ziemię. Ich rozmiary są przerażająco duże, przez co ludzie się nimi zarówno zachwycają jak i boją. Pewnemu mężczyźnie udało się nagrać, jak ogromny ssak wynurza się w nietypowym miejscu.

Cała akcja miała miejsce na Alasce w spokojnej przystani Knudson Cove Marina. Rybak, który prawdopodobnie zmierzał na połów, uchwycił swoim telefonem bardzo niebezpieczne zdarzenie, które mogło wyrządzić sporo krzywdy ludziom przebywającym w przystani.

Jak widać, ogromny wieloryb śmiało krążył wokół przystani na której znajdowało się kilkudziesięciu rybaków. Gdyby ssak wyskoczył w okolicy stojących kutrów, mógłby nie tylko je uszkodzić, ale także zmiażdżyć przebywających tam ludzi.

Nieszczęścia z udziałem wielorybów  

Spotkanie z wielkim i niebezpiecznym ssakiem przeżyło dwóch kajakarzy w których uderzył wieloryb humbak. Na całe szczęście dwójka mężczyzn miała na sobie kapoki. Po niebezpiecznym zdarzeniu dopłynęli do brzegu.

Kolejnym człowiekiem, który przeżył chwilę grozy jest Dave Pace. Podczas surfowania na jednej z australijskich plaż, mężczyzna doświadczył spotkania z dwoma ogromnymi ssakami, które nabawiły go strachu, pływając wokół niego przez dobrych kilka minut. Całe zdarzenie zostało nagrane dronem przez Jamiego Hudsona. 

Więcej: