"Wild Cards" – kiedy nowy serial dla fanów "Gry o Tron"?

Nowy serial na podstawie powieści George’a R.R. Martina będzie gratką dla fanów "Gry o Tron", którzy po zakończeniu tej produkcji na pewno szukać będą jej godnego następcy. Czy "Wild Cards" okażą się lepsze od kultowej sagi z Westeros?

Zdaje się, że serial na podstawie powieści George’a R.R. Martina to prawdziwa maszynka do robienia pieniędzy. Jeszcze nie skończyła się "Gra o Tron", a już wiadomo, że lada moment ruszają prace nad kolejną produkcja opartą na dziełach tego autora, która nosić będzie tytuł "Wild Cards". Seria ta wydana została po raz pierwszy w 1987 roku. Do tej pory ukazały się już 22 tomy dzieła, a jeszcze w 2016 spodziewany jest kolejny. Niebawem to wszystko zobaczymy w telewizji.

Śladami HBO, któremu "Gra o Tron" przyniosła olbrzymie zyski, ruszył Universal. Wytwórnia podpisała z Martinem umowę, na mocy której będzie on także producentem wykonawczym serialu. Pomagać mu będzie m.in. Melinda M. Snodgrass, która wraz z nim redagowała serię "Wild Cards" w latach 80.

O czym będzie serial "Wild Cards" i kiedy zapowiadana jest premiera?

"Wild Cards" będzie serialem utrzymanym w klimacie science fiction. Fabuła opowiada o losach superbohaterów żyjących w alternatywnym świecie tuż po II wojnie światowej. USA opanował wirus, który sprawia, że niektórzy zyskują nadprzyrodzone umiejętności…

Jak zdradza George’a R.R. Martin, premiera "Wild Cards" nastąpić może za rok lub dwa, jednak nie znane są bliższe szczegóły. Fani "Gry o Tron" mogą być jednak pewni, że będzie to całkowicie inny serial. Kto wie, może nawet lepszy.

Więcej: