Wojciech Modest Amaro odchodzi z „Hell’s Kitchen”. „To już nie będzie to samo"

Czy odejście Wojciecha Amaro wiązać się będzie z zupełnym końcem „Hell's Kitchen”? Dla wielu fanów programu tak. Szef kuchni zaskoczył wszystkich swoją decyzją. 

Wojciech Modest Amaro poinformował na Facebooku oraz w ostatnich minutach finałowego odcinka, że postanawia opuścić program. 

"

Po pięciu edycjach zdecydowałem, że moja misja w „Hell's Kitchen” skończyła się. Każdą pracę traktuję nadzwyczaj poważnie i sumiennie. Tak też było z „Piekielną Kuchnią” - chciałem pokazać prawdziwe oblicze kuchni, ale i dać wiarę młodym ludziom we własne siły. Przekazałem im jedyną receptę na sukces: ciężka praca, zaangażowanie i konsekwencja – żadnych dróg na skróty. „Hell's Kitchen” jest w świetnej kondycji i z pewnością będzie tak też mimo braku mojej osoby. Wciąż możecie mnie oglądać w programie „TOP CHEF Polska” i zaczynam pracę nad nowym projektem - napisał na Facebooku szef kuchni. "

Odejście Wojciecha Modesta Amaro nie oznacza końca programu. Ruszyły castingi do kolejnego sezonu programu. 

Internauci są bardzo rozczarowani decyzją szefa kuchni. 

Kim jest Wojciech Amaro? 

Wojciech Modest Amaro wcześniej przedstawiał się Basiura. Swoje obecne nazwisko przyjął po żonie. Jest właścicielem Atelier Amaro, pierwszej w Polsce restauracji, która otrzymała gwiazdkę Michelin. Od jesieni 2013 roku został jurorem w programie „Top Chef”, a od 2014 roku do teraz w „Hell’s Kitchen”.

Kto na miejsce Amaro?

Wszyscy czekają na decyzję stacji, która poinformuje o następcy. Może będzie to Magda Gessler, najpopularniejsza polska restauratorka? Kobieta ma rzeszę fanów na Facebooku. O wielkiej popularności może świadczyć fakt, że restauratorka otrzymała swoją piosenkę „Kuchenne Rewolucje”. Spotkała się z różnymi opiniami internautów. Części osób spodobał się utwór, innym nie przypadł do gustu. 

Poza tym, Magda Gessler ma spore doświadczenie w występach w telewizji. Nie mowa tu tylko o kulinarnych programach, ale także o talk show. Restauratorka wystąpiła u Kuby Wojewódzkiego, gdzie pokazała się z zupełnie innej strony. 

Radio ZET/MB

Więcej: