Wojenne dziewczyny: nowy serial TVP. Kiedy premiera?

„Wojenne dziewczyny", nowy serial TVP o Polkach walczących z niemieckim okupantem, ma być kobiecą odpowiedzią na „Czas honoru". Premiera serialu zaplanowana jest na wiosnę 2017.

Serial „Wojenne dziewczyny" pierwotnie miał nazywać się „Morowe panny". Jest to opowieść o hitlerowskiej okupacji, ale przedstawiona z perspektywy kobiet – Polek, które walczyły z okupantem. Akcja toczy się wokół perypetii Irki, Ewy i Marysi, których wejście w dorosłość zbiegło się z  wybuchem wojny.

Każda z nich reprezentuje zupełnie inne środowisko. Irka wywodzi się z inteligenckiej rodziny patriotów, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, natomiast Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. Ich losy łączą się w okupowanej stolicy.

Jak podają Wirtualne Media, w rolach głównych zobaczymy Aleksandrę Pisulę, Vanessę Aleksander i Martę Mazurek. Obok nich pojawi się też Danuta Stenka, która zagra matkę Irki.

Autorem scenariusza „Wojennych dziewczyn" jest Marek Kreutz, scenarzysta m.in. „Pitbulla”, „Misji Afganistan” i „Lekarzy”. 

Radio ZET/SI