Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem - odcinek 73. Osman nowym władcą

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" odcinek 73. Mustafa zamknięty w komnacie, Halime w lochu a Osman zostaje nowym władcą. Co wydarzy się w nowym odcinku "Sułtanki Kösem"? Opis 73. epizodu.

Nowy odcinek serialu „Wspaniałe Stulecie: Sułtanka Kösem” – emisja 13 września w TVP 1.

Nad rodziną sułtanki wisi niebezpieczeństwo. Kösem, która w poprzednim odcinku została wysłana do starego pałacu, wie, że jej dzieciom grozi śmierć. Do ich komnat zostali wysłani kaci. Teraz ona musi ich jakoś uratować. Czy to jej się uda? Tak kończy się poprzedni epizod. Sprawdzamy streszczenie 73. odcinka serialu „Wspaniałe Stulecie: Sułtanka Kösem”.

Wspaniałe Stulecie: Sułtanka Kösem – odcinek 73. - streszczenie

Kaci wchodzą do komnaty książąt, dzieci Kösem, z rozkazem uduszenia ich. W ostatniej chwili dostają polecenie, by się wycofać. Halime trafia do lochu, Mustafa zostaje odseparowany i zamknięty w jednej z komnat pałacu. Dzięki temu Kösem obwołuje Osmana sułtanem. Nie wszystkim się to podoba - m.in. jej synowi Mehmedowi, który chciałby być na miejscu nowego władcy. Postanawia zjednać sobie grupkę możnych i żołnierzy.

Osman zostaje mianowany sułtanem już kolejnego dnia i od razu szykuje się do wojny - chce walczyć z Rzeczpospolitą, tworzy plany ataku. W międzyczasie Mehmed oznajmia matce swoje niezadowolenie z tego, że panowanie przypadło Osmanowi. Ten z kolei coraz bardziej oddala się od Kösem i rozkazuje jej powrót do starego pałacu. Kiedy sułtanka tam przybywa, spostrzega w tłumie Iskendera…

Sułtanka Kösem - odcinek 74.

Premiera 73. epizodu serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" już we wtorek, a kolejnego dnia zobaczymy odcinek 74., w którym czeka nas sporo zaskoczeń. Między Osmanem a Mehmedem dojdzie do poważnego starcia. Kösem uda się udobruchać rozgniewanych mężczyzn, jednak nie na długo. Jeden z nich straci wiele...

Kolejne odcinki "Sułtanki Kösem" emitowane są od poniedziałku do piątku o 18.30 w TVP 1.

Więcej: