"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem": odcinek 78. Iskender nie żyje!

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem": nowy odcinek 78 w TVP 1 20.09.2016 o godzinie 18.30. Fanów serialu czeka wiele niespodzianek – m.in.,. śmierć Iskendera. Jak umrze syn Safije? Czeka go straszna i niespodziewana śmierć. Jak do niej dojdzie? Sprawdź poniżej streszczenie 78. Odcinka serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem".

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" - streszczenie nadchodzącego odcinka. Przed nami już 78. epizod „Sułtanki Kösem”, więc zaledwie kilka dzieli nas od końca pierwszej serii. W drugiej – "Wspaniałe stulecie: Murad IV”, która będzie kontynuacją wydarzeń, Kösem zdobędzie wielką władzę a jej syn, Murad, będzie władcą. Zanim jednak to nastąpi, sułtanka przejść będzie musiała wiele trudnych sytuacji. W nowym, 78. epizodzie serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" Iskender postanawia porozmawiać z Kösem.

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem – odcinek 78. Streszczenie i fragmenty.

Iskender po dłuższym czasie pozostawania w ukryciu chce wreszcie ujawnić się, przyznać, że jednak żyje. Postanawia spotkać się z Kösem. Zaczepia ją, kiedy sułtanka przechadza się ulicami miasta. Zaskoczona przypomina mu, że wystarczy tylko jedno jej słowo, a Iskender zginie. Ten natomiast wyznaje jej miłość, jednak grozi jej, że dopóki żyje, ona nadal będzie ponosiła straty. On z kolei zasiądzie na tronie. Grozi Kösem, że kiedy zostanie władcą, zabije jej dzieci, a ona będzie sama. Kobieta odpowiada mu, że nawet jeśli będzie sułtanem, to nigdy ona nie będzie jego.

Śmierć Iskendera

Wkrótce potem Iskender postanawia na pewien czas udać się w inne miejsce, by zebrać armię i wrócić zawalczyć o władzę. Tuż przed podróżą statkiem żegna go siostra Humashah i Zulfikar. Spostrzega skrzynię, którą mu przywieźli. Jest w niej miecz, który należał do ojca Iskendera. Syn Safije zabiera skrzynię na pokład a statek rusza. W pewnym momencie chce zobaczyć podarowany miecz – otwiera skrzynię, a wtedy wybucha bomba. Iskender nie żyje. W oddali wybuch na statku dostrzega Humashah, która nie może przeboleć straty.

Co wydarzy się w kolejnych odcinkach? Oto streszczenie 81. epizodu serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem".

Więcej: